[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2017-2018 :. ]

12. kolejka IV ligi w sezonie 2017/2018: Znicz Biała Piska - Orlęta Reszel 3:0 (1:0) (21.10.2017)

Patrząc na nasze wyniki oraz miejsce w tabeli, a także okazałe osiem zwycięstw, dwa remisy i zero porażek Znicza w tym sezonie śmiało można było stwierdzić, że pojedziemy do Białej Piskiej na solidne "lanie" i wrócimy do Reszla z bagażem kilku goli.

O tyle, o ile w pierwszej połowie dzielnie walczyliśmy z liderem IV ligi, tak w drugiej po stracie bramki na 0:2 straciliśmy nadzieję na sprawienie niespodzianki w tym meczu. Skończyło się porażką 0:3. Mogliśmy przegrać dużo wyżej, ale świetnie dysponowany w bramce był Konstanty Karkulowski, który kilkakrotnie ratował nasz zespół przed utratą kolejnych goli.

Warto wspomnieć, że nasz zespół zagrał w nietypowym ustawieniu. Z powodu kartek z gry wypadł Paweł Romańczuk, kontuzjowany jest Bartek Markisz, w meczowej kadrze zabrakło Marcelego Kowalskiego i Pawła Plonkowskiego. W środku pomocy zagrał Hubert Leszczenko z Adamem Kapustą, którego miejsce w ataku zajął Patryk Modzel. Na prawym skrzydle natomiast wystąpił Krystian Oleszko.

Pierwszego gola straciliśmy w 33. minucie z rzutu karnego po dyskusyjnym faulu Mateusza Terlika. Druga bramka padła po stracie piłki przez Łukasza Woźniaka i strzale zza pola karnego Pawła Kossyka. Na 3:0 w 83. minucie podwyższył Marcin Denert.

Pod koniec spotkania na trybuny został odesłany trener Orląt, Gaspar Jaśkiewicz, dla którego było to już drugie tego typu upomnienie w obecnym sezonie.

Przegraliśmy zasłużenie, ale brawa za walkę!

1:0 Paweł Adamiec (33' - rzut karny)
2:0 Paweł Kossyk (54')
3:0 Marcin Denert (83')

Orlęta: Łukasz Woźniak ( 46'), Adam Kapusta ( 56'), Kacper Nawrocki ( 83'),

Znicz: brak

Orlęta: Konstanty Karkulowski, Łukasz Woźniak (88' Jakub Suszyński), Sebastian Krzywicki, Mateusz Terlik, Cezary Korbus, Krystian Oleszko, Hubert Leszczenko, Jakub Janowski (87' Hubert Jałoszewski), Adam Kapusta (75' Dawid Maćkowiak), Kacper Nawrocki, Patryk Modzel (55' Mateusz Kozoń)

W rezerwie: Jacek Prusinowski (br.), Patryk Maćkowiak

Autor: Rafał Romańczuk