[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2017-2018 :. ]

11. kolejka IV ligi w sezonie 2017/2018: Orlęta Reszel - MKS Korsze 2:0 (1:0) (14.10.2017)

Po ostatnich wydarzeniach związanych ze stratą punktów w meczu z Granicą Kętrzyn (walkower przez złą zmianę zawodnika) pozostał niesmak, ale trzeba mieć nadzieję, że wnioski zostały wyciągnięte i podobna sytuacja nigdy więcej się nie powtórzy.

Humory chcieliśmy sobie polepszyć zwycięstwem z MKS Korsze w derbach powiatu. Udało się pokonać rywala 2:0, choć nie przyszło to łatwo.

Mecz był dość wyrównany, zresztą z Korszami zawsze grało się ciężko. Mimo wszystko to my jako pierwsi poważnie zagroziliśmy bramce gości i w 20. minucie po dośrodkowaniu Kacpra Nawrockiego piłkę do bramki skierował Paweł Romańczuk, który tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkrzy Orląt tego sezonu (4 gole + 3 asysty).

W 30. minucie na grząskim boisku urazu doznał Bartosz Markisz i został zniesiony na noszach. W jego miejsce wszedł Cezary Korbus.

W 36. minucie goście stanęli przed szansą na wyrównanie, bo po faulu Kuby Janowskiego w naszym polu karnym sędzia podyktował jedenastkę. Konstanty Karkulowski obronił jednak strzał piłkarza MKS-u i utrzymaliśmy prowadzenie! Brawo!

Goście nie dali za wygraną i do końca pierwszej połowy to oni częściej byli przy piłce. Korzystny dla nas wynik utrzymaliśmy jednak do przerwy.

Początek drugiej części pod dyktando MKS-u. Cofnęlismy się czyhając na okazję do kontrataków. I przynisło to rezultat w postaci drugiego gola. Dokładnie w 65. mincuie Czarek Korbus dobrym zagraniem uruchomił Kacpra Nawrockiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał mu najmniejszych szans pakując piłkę do bramki.

Korsze nadal dążyły do zmiany rezultatu, ale nic z tego nie wynikało. Za to my w ostatnich 10. minutach mogliśmy podwyższyć na 3:0, ale najpierw Adam Kapusta nie trafił w światło bramki w sytuacji sam na sam, a później zmarnowaliśmy szybki kontratak wychodząc z piłką w przewadze.

W 87. minucie na boisku pojawił się młodziutki Maciek Brygoła, który jednak nie pograł długo, bo już dwie minuty później za faul na rywalu otrzymał czerwoną kartkę i w ostatnich sekundach graliśmy w osłabieniu.

Wynik jednak się nie zmienił i drugie zwycięstwo w tym sezonie stało się faktem.