[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2017-2018 :. ]

7. kolejka IV ligi w sezonie 2017/2018: Tęcza Biskupiec - Orlęta Reszel 4:3 (1:1) (16.09.2017)

Siódmy mecz w tym sezonie i ... kolejny bez kompletu punktów... Tym razem z kwitkiem odprawiła nas Tęcza Biskupiec, prowadzona przez byłego zawodnika i trenera Orląt, Wojtka Jałoszewskiego.

Jechaliśmy do Biskupca powalczyć o zwycięstwo, bo cóż nam zostało. Przedostatnie miejsce w tabeli, dwa punkty na koncie... Każdy mecz teraz, to walka o trzy oczka, ale żeby to osiągnąć trzeba zagrać mądrze taktycznie, bo o umiejętności naszych piłkarzy nie ma się co martwić. Tymczasem pojechaliśmy do Tęczy wymieniać ciosy zapominając o tym, że to najskuteczniejsza drużyna IV ligi.

Z takim rywalem trzeba przede wszystkim zagrać solidnie w defensywie, a mając szybkich skrzydłowych w postaci Kacpra Nawrockiego i Mateusza Kozonia śmiało można kontratakować. Wybraliśmy jednak opcję otwartej gry i choć porażka 3:4 nie jest jakąś tragedią, to mogło być zupełnie inaczej, bo w pierwszej połowie gospodarze bombardowali naszą bramkę i gdyby byli bardziej skuteczni, przegrywalibyśmy różnicą kilku goli.

Wynik spotkania już w 4. minucie otworzył niezawodny Bartek Bogdaniuk, którego pamiętamy z bardzo dobrej gry w naszym klubie kilka sezonów temu. Piłkarz ten jest wciąż w świetnej formie i można Tęczy pozazdrościć takiego gracza.

W 24. minucie Orlęta odpowiedziały fantastycznym trafieniem Kacpra Nawrockiego, który po podaniu Pawła Romańczuka uderzył "z pierwszej" w samo okienko bramki.

Wynik do przerwy remisowy, choć jak wspomniałem wcześniej, za każdym razem kiedy gospodarze pojawiali się w naszym polu karnym, "pachniało" golem.

W drugiej połowie niespodziewanie to my objęliśmy prowadzenie. Ponownie dobrym podaniem wykazał się Paweł Romańczuk, Sebastian Krzywicki minął bramkarza i bez problemu umieścił piłkę w siatce.

Z jednobramkowej zaliczki cieszyliśmy się zaledwie osiem minut. W 63. minucie po dośrodkowaniu w pole karne celnie główkował Mateusz Różowicz i mieliśmy remis, 2:2.

Pięć minut później Tęcza zdobyła kolejną bramkę za sprawą Sebastiana Szypulskiego, który strzałem po ziemi nie dał szans naszemu bramkarzowi.

W 74. minucie ze skrzydła dośrodkowywał Hubert Leszczenko, piłkę tuż przed polem karnym zagarnął Paweł Romańczuk, który uderzył z półobrotu i ta "po koźle" wpadła do bramki. 3:3 i kwadrans do końca...

Wydawało się, że z ciężkiego terenu uda się wywieźć choćby punkt, a tymczasem po raz kolejny w tym sezonie straciliśmy gola w ostatnich dziesięciu minutach meczu i to gola, który zaważył o losach spotkania! Dokładnie w 86. minucie Marek Pilipienko wykorzystał niezdecydowanie Jacka Prusinowskiego i uderzeniem głową ustalił wynik spotkania...

Szkoda gadać... Indywidualne błędy, które decydują o wyniku, zła taktyka, czy nietrafione zmiany zawodników. Dziwię się, że nasi trenerzy wiedząc, jak dobre ostatnie mecze rozegrał Konstanty Karkulowski nagle na mecz z Tęczą posadzili go na ławce. A Tęcza, to przecież gwarancja kilku goli w meczu. Zonk... I niestety bramka na 4:3 zapisana na konto Jacka. Jeden indywidualny błąd i po kwiatach... A w meczu z Mamrami zmiany w drugiej połowie też zamiast dać impuls do działania, podcięły nam skrzydła. Coś tu nie gra...

Ale spokojnie, niech się nikt nie obraża za moje słowa, bo przecież ja nie jestem trenerem, tylko kibicem, "obserwatorem", "szaraczkiem", a moje wywody, to tylko moje subiektywne zdanie, a do własnych przemyśleń ma przecież prawo każdy z nas.

Gole:

1:0 Bartłomiej Bogdaniuk (4')
1:1 Kacper Nawrocki (24', asysta: Paweł Romańczuk)
1:2 Sebastian Krzywicki (55', asysta: Paweł Romańczuk)
2:2 Mateusz Różowicz (63')
3:2 Sebastian Szypulski (68')
3:3 Paweł Romańczuk (74', asysta: Hubert Leszczenko)
4:3 Marek Pilipienko (86')

Kartki:

Tęcza: Grzegorz Kulpaka (23'), Maciej Waląg (58'), Sebastian Szypulski (70')

Orlęta: Krystian Oleszko (29'), Mateusz Terlik (36'), Sebastian Krzywicki (75')

Orlęta: Jacek Prusinowski (br.), Paweł Plonkowski (70' Jakub Janowski), Łukasz Woźniak, Mateusz Terlik, Hubert Leszczenko, Kacper Nawrocki (69' Patryk Modzel), Sebastian Krzywicki, Paweł Romańczuk, Mateusz Kozoń (70' Hubert Jałoszewski), Adam Kapusta, Krystian Oleszko

W rezerwie: Konstanty Karkulowski (br.), Patryk Maćkowiak, Patryk Modzel, Dawid Maćkowiak

Autor: Rafał Romańczuk