[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2017-2018 :. ]

7. kolejka IV ligi w sezonie 2017/2018: Tęcza Biskupiec - Orlęta Reszel (zapowiedź) (15.09.2017)

Dziś o godzinie 16:00 nasi piłkarze zmierzą się w Biskupcu z wyżej notowaną Tęczą. O punkty w tym meczu będzie ciężko, ale chcąc marzyć o pozostaniu w IV lidze trzeba punktować i w takich pojedynkach.

Nie będzie to jednak proste zadanie, bo podopieczni Wojciecha Jałoszewskiego w sześciu meczach tego sezonu trzykrotnie zwyciężali (8:0 z Błękitnymi Pasym, 5:0 z Granicą Kętrzyn, 5:1 z Zatoką Braniewo), raz remisowali (0:0 z Concordią Elbląg) i doznali tylko dwóch porażek (2:3 z Motorem Lubawa i 1:3 z Mamrami Giżycko). Bilans bramek okazały: 21 zdobytych, 7 straconych.

Nasze Orlęta nie mogą póki co złapać wiatru w żagle i nadal są bez zwycięstwa. Dwa punkty po remisach z Motorem Lubawa (1:1) i Mamrami Giżycko (2:2) dają obecnie przedostatnie miejsce w tabeli. Trzykrotnie przegrywaliśmy mecze skromnym 0:1 (z Romintą Gołdap, Unią Susz i Błękitnymi Pasym), raz wynikiem 2:3 (z Pisą Barczewo). Bilans bramek: 5 zdobytych, 9 straconych.

Z Mamrami mając mecz pod kontrolą daliśmy sobie wbić gola w końcówce meczu; z Motorem nie potrafiliśmy przechylić szali na swoją korzyść grając przez ostatni kwadrans z przewagą jednego zawodnika; z Pisą natomiast wygrywając 2:1 pozwoliliśmy rywalowi strzelić w pięć minut dwa gole, które zdecydowały o naszej porażce. Jak widać, straty kilku punktów mogliśmy uniknąć. Nie ma się co teraz rozpisywać, co zawiodło, bo nie ma sensu.

Czas oczyścić głowy i zasuwać dziś po boisku, żebyśmy widzieli tak walczący zespół, jak ten w meczu z Motorem Lubawa.

Zaangażowanie, walka o każdy centymetr boiska i przede wszystkim koncentracja przez 90 minut. Umiejętności mamy, więc o to się nie martwię. Połączmy to wszystko razem i będzie dobrze!