[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2017-2018 :. ]

4. kolejka IV ligi w sezonie 2017/2018: Orlęta Reszel - Motor Lubawa 1:1 (0:1) (26.08.2017)

Z bardzo dobrej strony pokazali się nasi piłkarze w potyczce ze spadkowiczem z III ligi, Motorem Lubawa. Do pełni zadowolenia zabrakło jednak szczęścia, bo mecz zakończył się remisem 1:1.

Mecz miał dobre, szybkie tempo i oba zespoły stworzyły sobie po kilka świetnych okazji do zdobycia goli, ale zobaczyliśmy tylko dwa trafienia. W 25. minucie ładnym technicznym strzałem z 16-stu metrów popisał się Konicz i goście prowadzili 1:0.

My po obiciu poprzeczki przez Sebastian Krzywickiego, później słupka przez Kacpra Nawrockiego i Patryka Modzela nie zdołaliśmy przed przerwą wyrównać. Zrobił to dopiero w 71. minucie Paweł Romańczuk, który po zagraniu Łukasza Woźniaka uderzył mocno z pierwszej piłki zza 16-stki i futbolówka trafiła w samo okienko bramki! Był to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych goli, jakie reszelski stadion "oglądał" w ciągu całej historii Orląt.

Od 73. minuty graliśmy w przewadze, bo za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Lewaski. Oprócz niego na trybuny został odesłany trener Motoru, Krzysztof Malinowski.

Przez ponad kwadrans szukaliśmy okazji do zdobycia zwycięskiego gola, ale niestety się nie udało. Meczową piłkę w 90. minucie miał Kacper Nawrocki, ale z 16-tu metrów trafił prosto w ręce bramkarza.

Jeśli chodzi o piłkarzy Motoru, to trzeba przyznać, że zawiesili nam wysoko poprzeczkę i gdyby nie świetnie dysponowany dziś bramkarz, Konstanty Karkulowski, mecz mógł ułożyć się zupełnie inaczej. Wybronił on przynajmniej cztery stuprocentowe okazje, a do tego żył w bramce i na przedpolu, także brawa za bardzo dobry występ!

Pierwszy punkt w sezonie zdobyty i choć pozostał niedosyt, to przyjemnie się dziś patrzyło na grę naszego zespołu. Jest nadzieja na lepsze jutro.

0:1 Konicz (25')
1:1 Paweł Romańczuk (71', asysta: Łukasz Woźniak)

Orlęta: Mateusz Terlik ( 88')

Motor: Łukasz Lewalski ( 8' + 75' = 75'), Andrzej Burchart ( 42'), Damian Gerka ( 82')

Orlęta: Konstanty Karkulowski (br.), Paweł Plonkowski, Hubert Leszczenko, Mateusz Terlik, Jakub Suszyński (46' Łukasz Woźniak); Patryk Modzel (55' Mateusz Kozoń), Bartosz Markisz (66' Jakub Janowski), Paweł Romańczuk, Sebastian Krzywicki (70' Maciej Brygoła), Kacper Nawrocki, Adam Kapusta

W rezerwie: Jacek Prusinowski (br.), Hubert Jałoszewski