[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2017-2018 :. ]

I Runda Wojewódzkiego Pucharu Polski: Wilczek Wilkowo - Orlęta Reszel 1:2 (0:1)
(05.08.2017) Dodał: Rafał Romańczuk

W pierwszej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski Orlęta wygrały z Wilczkiem Wilkowo, 2:1.

Mecz nie należał do tych, które można nazwać "spacerkiem", choć przez pierwsze 20 minut przewaga naszego zespołu była widoczna, co zostało udokumentowane bramką. Z prawej strony pola karnego piłkę do środka zagrał Patryk Modzel i Adam Kapusta dopełnił formalności.

Później sędzia nie dopatrzył się faulu na Czarku Korbusie w obrębie 16-stki, ale w 64. minucie odgwizdał "karnego z kapelusza" na korzyść Wilczka. Wówczas do piłki podszedł Mariusz Grabowski, który celnym strzałem doprowadził do remisu.

Kiedy wydawało się, że o zwycięzcy meczu zdecyduje dogrywka, Paweł Romańczuk posłał piłkę między obrońców wprost do Adama Kapusty, który nie zmarnował okazji i lekkim strzałem umieścił piłkę w siatce.

Wygraliśmy, ale nie było to łatwe spotkanie. Losowanie par kolejnej rundy już 10. sierpnia.