[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2017-2018 :. ]

Sparing: Orlęta Reszel - Pisa Barczewo 3:2 (1:0) (28.07.2017) Dodał: Rafał Romańczuk

W trzecim meczu sprawdzającym formę piłkarzy przed nowym sezonem Orlęta pokonały Pisę Barczewo, 3:2.

Wynik spotkania w 19. minucie otworzył Kacper Nawrocki, który wykorzystał świetne, górne zagranie Sebastiana Krzywickiego i posłał piłkę w bliższy róg, tuż obok interweniującego bramkarza.

W 25. minucie z prawego skrzydła zbiegł Mateusz Kozoń, który dograł na przedpole bramkowe, gdzie strzału nożycami próbował Adam Kapusta. Niestety piłka przeleciała obok bramki.

Kilkanaście sekund później Adam próbował lobować bramkarza gości, ale piłka wylądowała na górnej siatce.

W 36. minucie goście odpowiedzieli groźnym strzałem z ostrego kąta, ale Jacek Prusinowski wykazał się dobrą interwencją. Orlęta też uderzały na bramkę rywali, ale dwukrotnie piłka trafiała w obrońców.

Cztery minuty po przerwie jeden z naszych zawodników padł w polu karnym i sędzia wskazał na 11-ty metr. Do piłki podszedł Paweł Romańczuk, który strzałem po ziemi podwyższył na 2:0.

W 57. minucie po dobrej akcji gości zakończonej strzałem musiał interweniować nasz bramkarz, ale przy dobitce Bartosza Rodzeńskiego w krótki róg był już bez szans.

Sześć minut później Adam Kapusta ładnym podaniem uruchomił Kacpra Nawrockiego, ale ten minimalnie przestrzelił.

w 66. Adam sam zdecydował się na strzał, ale bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. Chwilę później po dośrodkowaniu w pole karne głową uderzał Mateusz Terlik, ale piłka poszybowała nad bramką.

W 72. minucie goście odpowiedzieli szybką akcją. Jeden z zawodników dograł piłkę na 5-ty metr, a tam czyhał już Łukasz Jaworski, który dostawił nogę i piłka wylądowała w siatce.

Nie minęła minuta, a Orlęta ponownie objęły prowadzenie. Po strzale Maćka Brygoły z 17. metrów piłka odbiła się od obrońcy i dostając rotacji wpadła za kołnierz golkipera Pisy.

Dwie minuty później Maciek ponownie uderzał na bramkę, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

W ostatnim kwadransie to goście byli groźniejsi. Raz piłka trafiła w boczną siatkę, drugim razem o centymetry minęła słupek bramki, a za trzecim mocnny strzal z 16-stu metrów obronił Jacek Prusinowski.

1:0 Kacper Nawrocki (19', asysta: Sebastian Krzywicki)
2:0 Paweł Romańczuk (49' - rzut karny)
2:1 Bartosz Rodzeński (57')
2:2 Łukasz Jaworski (72')
3:2 Maciej Brygoła (73')

Orlęta: J. Prusinowski, P. Plonkowski (46' B. Markisz), Ł. Woźniak, M. Terlik, C. Korbus (72' P. Plonkowski), K. Nawrocki, S. Krzywicki (65' M. Kapusta), J. Janowski (46' P. Romańczuk), M. Kozoń (46' P. Modzel), A. Kapusta (80' D. Maćkowiak), K. Oleszko (46' M. Brygoła)