[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2017-2018 :. ]

Sparing: Orlęta Reszel - MKS Korsze 1:5 (1:1) (21.07.2017) Dodał: Penny

Wysoką porażką, 1:5 zakończył się drugi sparingowy mecz naszych Orląt. Po remisie z Mrągowią tym razem nasi piłkarze musieli uznać wyższość MKS-u Korsze.

Pierwsza połowa była dość wyrównana i gra zespołu wyglądała całkiem nieźle. Wyszliśmy teoretycznie najsilniejszą 11-stką i tę część gry zakończyliśmy remisem, 1:1.

W przerwie trenerzy wymienili siedmiu piłkarzy, a później jeszcze czterech, więc nie sposób było uniknąć błędów i braku zgrania. Trzy gole straciliśmy w ciągu kilku minut, co warto dokładnie przeanalizować, by podobna sytuacja nie miały miejsca. W 60. minucie padła piąta bramka dla gości, która ustaliła wynik spotkania.

30. minuta - Adam Kapusta zagrywa crossową piłkę do Kacpra Nawrockiego, ten dostrzega w polu karnym Mateusza Kozonia, który ładnie przyjmuje piłkę i posyła ją między nogami bramkarza; 1:0

33. minuta - nasz bramkarz w niegroźnej sytuacji wypuszcza piłkę z rąk; dopada do niej piłkarz gości i uderza do pustej bramki; 1:1

50. minuta - dośrodkowanie z rzutu rożnego; jeden z zawodników strzela technicznie z narożnika pola karnego lobując naszego golkipera; 1:2

51. minuta - drugi szybki cios rywala; po składnej akcji gola zdobywa Daniel Fedczak, który dwa sezony temu grał w barwach Orląt; uderza niezbyt mocno, ale precyzyjnie w róg bramki; 1:3

55. minuta - dogranie piłki na przedpole bramkowe; strzelec gola z 50-tej minuty po raz drugi trafia do siatki; tym razem po lekkim uderzeniu i po rękach bramkarza piłka wpada do siatki; 1:4

60. minuta - bramka "stadiony świata"; Adam Gąsiorowski z MKS-u z zerowego kąta lobuje naszego bramkarza i piłka tuż przy dalszym słupku ląduje w siatce; 1:5

1:0 Mateusz Kozoń (30', asysta: Kacper Nawrocki)
1:1 zawodnik testowany przez MKS Korsze (33')
1:2 zawodnik testowany przez MKS Korsze (50')
1:3 Daniel Fedczak (51')
1:4 zawodnik testowany przez MKS Korsze (55')
1:5 Adam Gąsiorowski (60')

Orlęta: K. Łomżyński, H. Leszczenko (46' P. Wiensław), Ł. Woźniak (46' A. Adamiak), M. Terlik (62' P. Maćkowiak), P. Plonkowski (46' C. Korbus), M. Kozoń (46' M. Brygoła), S. Krzywicki (65' H. Jałoszewski), B. Markisz (46' J. Janowski), K. Nawrocki (46' D. Maćkowiak), A. Kapusta (46' M. Kowalski), K. Oleszko (65' M. Kapusta)