[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2017-2018 :. ]

Sparing: Orlęta Reszel - Mrągowia Mrągowo 1:1 (1:1) (16.07.2017) Dodał: Penny

Pierwszy mecz sparingowy przed zbliżającym się sezonem 2017/2018 za nami. Wczoraj o godzinie 15:00 Orlęta zmierzyły się z innym czwartoligowcem, Mrągowią Mrągowo.

Pojedynek zakończył się remisowym rezultatem, 1:1, choć oba zespoły strzeliły jeszcze po jednej bramce, których sędzia główny nie uznał (u nas faul, u gości spalony).

Trzeba przyznać, że nasz zespół zagrał bez pomysłu, w przeciwieństwie do rywala, który szukał gry kombinacyjnej.

W 10. minucie zawodnik Mrągowii zwodem oszukał Kubę Suszyńskiego i uderzył w bliższy róg dając prowadzenie swojej drużynie.

Orlęta odpowiedziały najpierw strzałem Adama Kapusty (niestety zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza), a później uderzeniem głową Mateusza Terlika (golkiper dobrze ustawiony).

Goście próbowali strzałów z dystansu i dwukrotnie byli bliscy szczęścia. W 29. minucie piłka o milimetry minęła naszą bramkę, a w 35. minucie na wysokości zadania stanął nasz bramkarz, który po mocnym strzale sparował piłkę na rzut rożny.

W 41. minucie Krystian Oleszko (testowany przez nasz zespół) dośrodkował w pole karne, ale piłka została odbita przez któregoś z zawodników. Dopadł do niej Sebastian Krzywicki i z bliskiej odległości uderzył w róg bramki.

10 minut po przerwie Patryk Modzel zdobył pięknego gola uderzając z półobrotu pod poprzeczkę (dośrodkowywał Mateusz Kozoń), ale sędzia gola nie uznał odgwizdując przewinienie w polu karnym. Kilka minut później to piłkarz Mrągowii popisał się ładnym uderzeniem głową, ale tym razem sędzia liniowy zasygnalizował spalonego.

Do końca meczu goście mieli jeszcze cztery dogodne sytuacje do zdobycia bramki (2 x strzał nad poprzeczką, 1 x obok słupka i 1 x w ręce bramkarza). My w tym czasie ani razu poważnie nie zagroziliśmy bramce Mrągowii.

Podsumowując: Zagraliśmy bez polotu i przede wszystkim bez pomysłu. Ciężko nawet wyróżnić jakiegoś piłkarza, który odstawałby w tym meczu od reszty.