[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2017-2018 :. ]

Zbigniew Klimko i Gaspar Jaśkiewicz nowymi trenerami Orląt
(06.07.2017) Dodał: Penny

Wczoraj Zarząd klubu postanowił powierzyć funkcję trenera pierwszego zespołu nie jednemu, a dwóm osobom, a mianowicie szkoleniowcom grup młodzieżowych, Zbigniewowi Klimko, który w rundzie wiosennej prowadził Trampkarzy oraz Gasparowi Jaśkiewiczowi, który trenował Juniorów.

Zbigniew Klimko oprócz tego, że kiedyś przez wiele lat grał w barwach naszego klubu, w rundzie wiosennej sezonu 2010/2011 miał okazję być już trenerem pierwszej drużyny. Zastąpił wówczas Romana Uglarenko, który ze względu na kłopoty zdrowotne nie mógł prowadzić zespołu.

Orlęta zajęły wówczas 6. miejsce w Klasie okręgowej. Po sezonie trener Klimko zrezygnował jednak z dalszego trenowania drużyny, ponieważ kolidowało to z jego obowiązkami służbowymi. Teraz ponownie zasila szeregi RKS-u.

Warto wspomnieć, że przed epizodem w Orlętach trener Klimko prowadził MKS Korsze i za jego kadencji w sezonie 2007/08 zespół awansował do IV ligi.

W Korszach miło wspominają te czasy, o czym świadczy film, jaki można znaleźć na Youtube: "Trener Klimko w MKS-ie Korsze".

Drugim z nowych trenerów jest Gaspar Jaśkiewicz, który również kiedyś grał w barwach reszelskiego klubu. Jesli chodzi o trenerskie sukcesy, to w sezonie 2015/2016 zdobył z Juniorami Młodszymi Mistrzostwo II ligi wojewódzkiej, a w poprzednim sezonie już grając Juniorami Starszymi był o krok od powtórzenia wyczynu, ale w ostatniej kolejce jego zespół przegrał z Wałszą Pieniężno mecz o pierwsze miejsce w grupie.

W seniorskiej piłce będzie to jego debiut w roli trenera.

Życzę powodzenia!