[ .: NEWS'Y 2016-2017 :. ]

30. kolejka IV ligi: Orlęta Reszel - Granica Kętrzyn 5:1 (3:0) (17.06.2017) Dodał: Penny

MAMY UTRZYMANIE!!! BRAWO!!! BRAWO!!! BRAWO!!!

Po dobrym i emocjonującym meczu nasi piłkarze pokonali Granicę Kętrzyn, 5:1 i tym samym przypieczętowali pozostanie w IV lidze!

Mimo wysokiego zwycięstwa goście okazali się wymagającym przeciwnikiem i to oni próbowali ataku pozycyjnego. Orlęta wyprowadzały natomiast zabójcze kontry, po których strzeliły aż pięć bramek.

Dwa gole zdobył Sebastian Krzywicki, a po jednym trafieniu dorzucili Marceli Kowalski, Kacper Nawrocki oraz Adam Kapusta.

Meczem tym pożegnał się z Orlętami trener, Łukasz Pyrzak, który zrobił w Reszlu WIELKĄ rzecz awansując z zespołem do IV ligi i w pierwszym sezonie utrzymując go na tym szczeblu rozgrywek. Do niego i jego drużyny z sezonu 2015-2016 należy klubowy rekord 28 meczów z rzędu bez porażki. Wątpię, by ktokolwiek inny zdołał pobić ten wyczyn.

TRENERZE, OGROMNY SZACUN! DZIĘKUJEMY!!!!

BRAWO ORŁY!!!

1:0 Sebastian Krzywicki (7', asysta: Mateusz Kozoń)
2:0 Sebastian Krzywicki (10' - z rzutu karnego po faulu na Marcelim Kowalskim)
3:0 Marceli Kowalski (24', asysta: Kacper Nawrocki)
3:1 Paweł Miłoszewski (47')
4:1 Kacper Nawrocki (55', asysta: Sebastian Krzywicki)
5:1 Adam Kapusta (75', asysta: Łukasz Woźniak)

Orlęta: Jacek Prusinowski, Hubert Leszczenko, Łukasz Woźniak, Mateusz Terlik, Jakub Suszyński (86' Mateusz Rudziński), Marceli Kowalski (81' Patryk Wiensław), Sebastian Krzywicki, Bartosz Markisz, Kacper Nawrocki (75' Daniel Wójcik), Adam Kapusta, Mateusz Kozoń (67' Patryk Modzel). Ławka rezerwowych: Jakub Janowski

Żółte kartki:

Orlęta: Marceli Kowalski (39')
Granica: Mateusz Rałowiec (33')

Oto ważniejsze momenty spotkania:

4. minuta - pierwsza groźna akcja Granicy; Kuba Suszyński w ostatniej chwili blokuje strzał jednego z zawodników;

7. minuta - szybka odpowiedź Orląt; indywidalna akcja Sebastiana Krzywickiego, który przedziera się przez linię obrony, podaje do Mateusza Kozonia, ten mu odgrywa i Seba podcinką przerzuca piłkę nad bramkarzem; 1:0 dla Orląt;

10. minuta - Adam Kapusta zagrywa w uliczkę do Marcelego Kowalskiego; ten w kontakcie z bramkarzem pada na murawę i sędzia bez wahania wskazuje na 11-ty metr; do piłki podchodzi Sebastian Krzywicki i pewnym strzałem podwyższa na 2:0;

19. minuta - rzut wolny dla gości z boku pola karnego; dośrodkowanie na 5-ty metr, strzał głową w "krótki" róg, ale świetną interwencją popisuje się Jacek Prusinowski;

24. minuta - Kacper Nawrocki wrzuca piłkę z lewego skrzydła na dalszy słupek; tam pojawia się Marceli Kowalski, który ładnym uderzeniem głową zdobywa trzecią bramkę dla Orląt;

31. minuta - Marceli Kowalski dostrzega w polu karnym Sebastiana Krzywickiego, ale ten strzelając z półobrotu nieczysto trafia w piłkę;

33. minuta - piłkarz Granicy pada w naszym polu karnym, ale sędzia zamiast rzutu karnego pokazuje mu żółtą kartkę za próbę wymuszenia 11-stki;

42. minuta - Kacper Nawrocki zagrywa w pole karne do Adama Kapusty, ale nasz najlepszy strzelec z kilku metrów nie trafia w światło bramki;

46. minuta - groźny strzał piłkarza Granicy i Jacek Prusinowski musi wybijać piłkę na rzut rożny;

47. minuta - goście w natarciu; Paweł Miłoszewski przeprowadza kilkudziesięciometrowy rajd, wpada w pole karne, strzela po ziemi i piłka przy słupku wpada do siatki; 3:1;

48. minuta - Granica spycha nas do defensywy; piłka w pole karne do Tomka Bobrowskiego, ale Jacek Prusinowski o ułamek sekundy szybszy od najlepszego piłkarza gości;

55. minuta - po dobrych 10-ciu minutach w wykonaniu Granicy to Orlęta zdobywają gola; Sebastian Krzywicki posyła piłkę na wolne pole do Kacpra Nawrockiego; ten wpada w pole karne i strzela po ziemi w dalszy róg podwyższając na 4:1;

58. minuta - piłka po strzale piłkarza gości trafia w poprzeczkę (uderzenie z 25 metrów); Było groźnie!

69. minuta - kolejny strzał z dystansu piłkarza Granicy; tym razem piłka przechodzi obok słupka;

71. minuta - indywidualna akcja Adama Kapusty, który wpada w obręb 16-stki, zwodem oszukuje obrońcę, ale w ostatniej chwili jego strzał jest zblokowany;

72. minuta - świetna okazja Granicy; Tomek Bobrowski wykłada piłkę na 13-sty metr, ale jego kolega uderza trzy metry nad bramką;

75. minuta - Łukasz Woźniak zagrywa "długą" piłkę do Adama Kapusty; ten wpada w pole karne; obrońca wślizgiem próbuje wybić futbolówkę spod jego nóg, ale w nią nie trafia; nasz napastnik celnym strzałem zdobywa swoją 12 bramkę w sezonie; 5:1;

87. minuta - rzut wolny dla naszego zespołu (20 metrów od bramki); Daniel Wójcik uderza w światło bramki, ale bramkarz dobrze ustawiony;

89. minuta - ostatnia akcja Granicy; mocny strzał i po raz kolejny Jacek Prusinowski musi interweniować wybijając piłkę na rzut rożny;

90. minuta - KONIEC! Orlęta wygrywają z Granicą Kętrzyn, 5:1 i zapewniają sobie utrzymanie w IV lidze!