[ .: NEWS'Y 2016-2017 :. ]

29. kolejka IV ligi: MKS Korsze - Orlęta Reszel 1:4 (0:2) (09.06.2017) Dodał: Penny

Zadanie wykonane!!! Orlęta po dobrym meczu pokonały MKS Korsze, 4:1 i zrobiły wielki krok w celu utrzymania się w IV lidze!

Pierwsza połowa nie wyglądała jednak zbyt kolorowo, jeśli chodzi o poczynania naszego zespołu i momentami gospodarze przez dłuższe momenty gościli na naszej połowie. Było trochę niedokładnych zagrań z naszej strony, jak i kilka niepotrzebnych strat w środku pola. Mimo wszystko próbowaliśmy wychodzić z opresji szybkim kontratakiem, co w końcu przyniosło efekty.

Na 1:0 z rzutu wolnego uderzył Łukasz Woźniak, dla którego był to debiutancki gol w barwach Orląt. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Mateusz Kozoń, który wykorzystał świetne zagranie Sebastiana Krzywickiego.

Mając dwubramkową zaliczkę drugą część meczu zagraliśmy już z większym luzem, co przełożyło się na lepszą grę. Wyróżniłbym tutaj naszego prawoskrzydłowego, Marcelego Kowalskiego, który był nie do zatrzymania. Po jego przebojowych akcjach i dwóch asystach gole dla Orląt zdobyli Adam Kapusta i Patryk Modzel.

Gospodarze mimo kilku naprawdę dobrych sytuacji w całym meczu wykorzystali tylko jedną z nich zdobywając w 83. minucie honorowego gola.

Brawa dla naszych piłkarzy za ambicję i walkę w tym spotkaniu! Trzy punkty są nasze!!!

0:1 Łukasz Woźniak (34' - z rzutu wolnego)
0:2 Mateusz Kozoń (43', asysta: Sebastian Krzywicki)
0:3 Adam Kapusta (57', asysta: Marceli Kowalski)
0:4 Patryk Modzel (68', asysta: Marceli Kowalski)
1:4 Marcin Filipowicz (83')

Orlęta: Jacek Prusinowski, Hubert Leszczenko, Łukasz Woźniak, Mateusz Terlik, Jakub Suszyński (52' Patryk Wiensław), Marceli Kowalski, Sebastian Krzywicki (79' Mateusz Zaleśkiewicz), Bartosz Markisz, Kacper Nawrocki, Adam Kapusta (85' Patryk Obidowski), Mateusz Kozoń (66' Patryk Modzel). Ławka rezerwowych: Jarosław Doborzyński, Mateusz Rudziński

Żółte kartki:

MKS Korsze: Kamil Padoł (23'), Adam Gąsiorowski (34'), Kamil Synowczyk (55'), Paweł Sawicki (90')
Orlęta: Mateusz Kozoń (65')

Oto ważniejsze momenty spotkania:

4. minuta - Marceli Kowalski traci piłkę przed naszym polem karnym; zawodnik gospodarzy wbiega z nią w obręb 16-stki i zagrywa na przedpole bramkowe, ale Jacek Prusinowski przecina zagranie;

7. minuta - Trafarski ładnie zagrywa górą do wbiegającego w pole karne piłkarza MKS; ten mając przed sobą tylko naszego bramkarza próbuje podawać na 5-ty metr; na nasze szczęście niedokładnie;

14. minuta - kolejna akcja Korsz, a właściwie Piotrka Trafarskiego, który wbiega z piłką między obrońców, zagrywa "na klepkę" do swojego kolegi, a na koniec uderza technicznie; piłka trafiła jednak w obrońcę;

18. minuta - świetna akcja Orląt; Sebastian Krzywicki dalekim podaniem na skrzydło uruchomia Kubę Suszyńskiego, który zbiega w pole karne i technicznym uderzeniem w dalszy róg bramki próbuje zaskoczyć golkipera gospodarzy; ten jednak przenosi piłkę na rzut rożny;

22. minuta - ponownie Seba Krzywicki popisuje się dobrym zagraniem na czystą pozycję; Kacper Nawrocki dopada do piłki, ale w ostatniej chwili jego strzał blokuje obrońca;

24. minuta - "Krzywy" dośrodkowuje z rzutu wolnego; piłka wybita przez obrońcę ląduje na 20-stym metrze; dopada do niej Mateusz Kozoń, ale uderza metr od bramki;

27. minuta - szybka akcja MKS-u; piłka zagrana w pole karne, ale jeden z zawodników nieczysto trafia w futbolówkę; kończy się na strachu;

31. minuta - Adam Kapusta posyła piłkę na dalszy słupek; tam błyskawicznie pojawia się Marceli Kowalski, który oddaje strzał z ostrego kąta; piłkę z linii bramkowej wybija obrońca;

32. minuta - groźna akcja MKS-u; jeden z piłkarzy wpada w pole karne i uderza w bliższy róg, ale Jacek Prusinowski nogami broni ten strzał;

34. minuta - Kacper Nawrocki faulowany przed polem karnym; do rzutu wolnego podchodzi Łukasz Woźniak, który popisuje się precyzyjnym strzałem i piłka przy słupku wpada do siatki; MKS - Orlęta 0:1;

37. minuta - Marceli Kowalski dośrodkowuje na 11-sty metr; Sebastian Krzywicki uderza piłkę głową, ale bramkarz instynktownie broni;

38. minuta - rzut wolny dla gospodarzy na wysokości 20 metrów od naszej bramki; Trafarski uderza technicznie, ale piłka szybuje obok okienka;

43. minuta - świetna górna piłka od Sebastiana Krzywickiego do Mateusza Kozonia, który "zabiera się z nią" w pole karne i mając przed sobą tylko bramkarza MKS-u posyła piłkę w róg bramki; MKS - Orlęta 0:2;

51. minuta - ładna, szybka akcja gospodarzy; wyłożenie piłki na 11-sty metr; strzał minimalnie obok słupka; stuprocentowa sytuacja;

52. minuta - Patryk Wiensław idzie z akcją; podaje na wyjście do Adama Kapusty, ten mając obrońcę na plecach oddaje strzał, ale bramkarz broni;

57. minuta - przebojowa, indywidualna akcja prawym skrzydłem Marcelego Kowalskiego, który mijając obrońcę wbiega w pole karne i podaje na przedpole bramkowe do niepilnowanego Adama Kapusty; ten dostawia nogę strzelając trzeciego gola dla Orląt; MKS - Orlęta 0:3;

59. minuta - Łukasz Woźniak po raz drugi w meczu uderza z rzutu wolnego (30 m), ale tym razem niecelnie;

62. minuta - Adam Kapusta dośrodkowuje z rzutu rożnego; Mateusz Terlik uderza z półobrotu, ale zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza;

64. minuta - rzut wolny dla gospodarzy naprzeciw naszej bramki (25 m); mocny strzał po ziemi, ale Jacek Prusinowski łapie piłkę "na raty";

66. minuta - niebezpieczna akcja piłkarzy Korsz; strzał z 16-stu metrów, ale piłka szybuje nad bramką;

68. minuta - bardzo dobra akcja Orląt; Sebastian Krzywicki długim podaniem uruchamia Marcelego Kowalskiego, który wpada w pole karne i mając przed sobą tylko bramkarza zagrywa do środka, do niepilnowanego Patryka Modzela, a ten dopełnia formalności; MKS - Orlęta 0:4;

69. minuta - Kacper Nawrocki faulowany na linii narożnika pola karnego; do piłki podchodzi Seba Krzywicki, który trafia w mur;

73. minuta - znów aktywny Kacper Nawrocki podaje przed 16-stkę do Adama Kapusty, który strzela technicznie minimalnie obok słupka;

74. minuta - szybka konta gospodarzy; piłka zagrana w pole karne, ale znów strzał niecelny;

79. minuta - Sebastian Krzywicki uderza z 18-stu metrów, ale piłka leci kilka centymetrów nad poprzeczką;

81. minuta - kolejna dobra akcja Marcelego Kowalskiego, który zbiega w pole karne, ale tym razem jego podanie w ostatniej chwili blokuje obrońca;

83. minuta - piłka zagrana w uliczkę; zawodnik gospodarzy znajduje się w sytuacji sam na sam z Jackiem Prusinowskim i tym razem piłka ląduje w siatce; MKS - Orlęta 1:4;

89. minuta - Kacper Nawrocki przedziera się w polu karnym i uderza na bramkę, ale golkiper broni jego strzał;

90. minuta - do źle wybitej piłki przez piłkarza MKS-u dopada Bartosz Markisz, ale po chwili jest faulowany 25 metrów od bramki; tym razem z rzutu wolnego uderza Marceli Kowalski, ale piłka leci wysoko nad bramką