[ .: NEWS'Y 2016-2017 :. ]

28. kolejka IV ligi: Orlęta Reszel - Rominta Gołdap 3:2 (2:1) (04.06.2017) Dodał: Penny

Po takim meczu, jak ten z Romintą Gołdap ciężko pisać relację. Wszystko przez to, że z jednej strony jest radość ze zwycięstwa i cennych trzech punktów, które być może zapewniły nam utrzymanie w gronie czwartoligowców, z drugiej strony pozostaje ogromny niesmak po tym, co piłkarsko zaprezentował nasz zespół.

Przez 78 minut meczu grał on w przewadze, bo za czerwoną kartkę wyleciał z boiska bramkarz gości. Niestety nie potrafił w pełni wykorzystać tego atutu oddając inicjatywę osłabionej Romincie, która momentami bawiła się z nami "klepiąc popularnego dziadka". Byliśmy bezradni...

W końcówce meczu Gołdap zdobyła zasłużonego gola, który dawał jej jeden punkt. Ten gol mógł paść już wcześniej, ale rzutu karnego nie wykorzystał jeden z jej piłkarzy. Później przed utratą bramki uratowała nas poprzeczka. Trzeba przyznać, że mieliśmy więcej szczęścia niż umiejętności.

O korzystnym dla nas wyniku zdecydował Patryk Modzel, który w 81. minucie pojawił się na boisku.

Są trzy punkty, dzięki którym wskoczyliśmy na 12-stą pozycję w tabeli i na chwilę obecną mamy utrzymanie. Mimo wszystko trzeba zaznaczyć, że był to jeden z najsłabszych meczów naszych piłkarzy w tym sezonie.

W najbliższy piątek, o 17:00 Orlęta zmierzą się w Korszach z tamtejszym MKS-em. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie zarówno wynik, jak i dobra gra naszego zespołu.

1:0 Sebastian Krzywicki (15' - rzut karny po faulu na Kacprze Nawrockim)
2:0 Kacper Nawrocki (18', asysta: Sebastian Krzywicki)
2:1 Rafał Darda (23')
2:2 Rafał Darda (89')
3:2 Patryk Modzel (89', asysta: Sebastian Krzywicki)