[ .: NEWS'Y 2016-2017 :. ]

27. kolejka IV ligi: GKS Wikielec - Orlęta Reszel 5:2 (3:2) (27.05.2017) Dodał: Penny

Do lidera jechaliśmy sprawić niespodziankę, tym bardziej, że dla nas każdy punkt zdobyty w ostatnich meczach sezonu może być na wagę utrzymania w IV lidze. Niestety musieliśmy uznać wyższość rywala, który wygrał to spotkanie 5:2 i tym samym awansował do III ligi.

Pierwsza połowa była niezła w naszym wykonaniu, o czym świadczą dwie zdobyte bramki przez nasz zespół. Dwie minuty po tym, jak gospodarze w 15. minucie objęli prowadzenie, świetnym zagraniem z głębi pola popisał się Sebastian Krzywicki, do piłki zza pleców obrońcy dopadł Marceli Kowalski, który pewnym strzałem po ziemii doprowadził do wyrównania. Był to pierwszy gol tego piłkarza w barwach naszego klubu.

Niestety minutę później było już 2:1 dla Wikielca i znowu trzeba było gonić wynik. W 32. minucie składną akcję rozpoczął Adam Kapusta, zagrał piłkę do Sebastiana Krzywickiego, który po chwili podał ją z powrotem do naszego najlepszego strzelca, ten dostrzegł niepilnowanego Kacpra Nawrockiego, który strzelił tuż obok wychodzącego z bramki golkipera gospodarzy.

Później okazję do zdobycia gola miał ponownie Marceli Kowalski, ale jego strzał głową obronił bramkarz.

Niestety Wikielec tuż przed przerwą po raz trzeci w tym meczu objął prowadzenie zdobywając gola do szatni.

W drugiej części z minuty na minutę GKS grał pewniej stwarzając sobie kolejne okazje do podwyższenia wyniku i dwukrotnie ta sztuka się udała. Z naszej strony sytuacji było jak na lekarstwo, więc lider wygrał zasłużenie, a my punktów musimy szukać w ostatnich trzech meczach z Romintą, Korszami i Granicą.

Skrót meczu dostępny tutaj: GKS Wikielec - Orlęta Reszel 5:2 (3:2) - SKRÓT

1:0 Piotr Piceluk (15')
1:1 Marceli Kowalski (17', asysta: Sebastian Krzywicki)
2:1 Piotr Piceluk (18')
2:2 Kacper Nawrocki (32', asysta: Adam Kapusta)
3:2 Mateusz Jajkowski (44')
4:2 Piotr Piceluk (52')
5:2 Kamil Tomczyk (85')