[ .: NEWS'Y 2016-2017 :. ]

1/4 Wojewódzkiego Pucharu Polski: Orlęta Reszel - Concordia Elbląg 1:4 (0:0) (24.05.2017) Dodał: Penny

Niestety w Ćwierćfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski Orlęta nie sprawiły niespodzianki i nie zdołały pokonać trzecioligowej Concordii Elbląg. O tyle, o ile w pierwszej połowie mecz był wyrównany i dawał nadzieję na korzystny rezultat, tak w drugiej części goście zagrali lepiej i przede wszystkim skuteczniej wygrywając ostatecznie 4:1.

Nie można odmówić naszym piłkarzom woli walki i zaangażowania w tym meczu. Kto wie, jak potoczyłyby się losy spotkania, gdyby przy stanie 0:1 wyrównującą bramkę zdobył Adam Kapusta (piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę), czy Kacper Nawrocki (dobijał głową strzał Adama, ale świetnym refleksem popisał się bramkarz, który "wyciągnął się, jak struna" i sparował piłkę na rzut rożny). A tak po szybkim kontrataku zrobiło się 2:0 dla Concordii i można powiedzieć, że było po meczu.

Przy stanie 0:3 honorową bramkę dla Orląt zdobył Kacper Nawrocki, który po zagraniu Sebastiana Krzywickiego wyszedł sam na sam z bramkarzem gości nie dając mu najmniejszych szans.

Ten gol, to jednak za mało, by postraszyć rywala w końcowej fazie meczu. Concordia grała już bowiem na luzie co rusz atakując naszą bramkę. W 89. minucie ustaliła rezultat zdobywając czwartego gola.

Kończymy pucharową przygodę i teraz skupiamy się tylko na walce o utrzymanie w gronie czwartoligowców.

Tak czy inaczej, brawa za walkę w ćwierćfinale!

0:1 Kiełtyka (62')
0:2 Duda (68')
0:3 Kuczkowski (81')
1:3 Kacper Nawrocki (82', asysta: Sebastian Krzywicki)
1:4 Kopeć (89')

Orlęta: Jacek Prusinowski, Jakub Suszyński, Łukasz Woźniak, Mateusz Terlik, Hubert Leszczenko (73' Patryk Wiensław), Marceli Kowalski, Patryk Obidowski (83' Daniel Rukszan), Sebastian Krzywicki, Mateusz Zaleśkiewicz (77' Jakub Janowski), Bartosz Markisz (65' Kacper Nawrocki), Adam Kapusta

Concordia: Pogorzelec, Kopeć, Lewandowski, Gołębiewski (46' Szmydt), Kiełtyka, P. Pelc (50' M. Pelc), Pietroń (46' Otręba), Watanabe, Słowikowski, Kuczkowski, Duda