[ .: NEWS'Y 2016-2017 :. ]

20. kolejka IV ligi: Orlęta Reszel - Tecza Biskupiec 0:1 (0:0) (08.04.2017) Dodał: Penny

Przed meczem z Tęczą wiadomo było, że nie będzie lekko, ale chcąc zapewnić sobie utrzymanie w IV lidze, trzeba takie mecze wygrywać, tym bardziej na własnym stadionie, który zgromadził sporą liczbę kibiców.

Mimo przewagi zarówno w posiadaniu piłki, jak i w sytuacjach bramkowych nasz zespół przegrał jednym golem, a katem okazał się piłkarz, który przed laty był zawodnikiem naszego klubu. Mowa o Bartku Bogdaniuku, który w 47. minucie zapewnił zwycięstwo swojej drużynie prowadzonej zresztą przez byłego trenera Orląt, Wojtka Jałoszewskiego.

Po spotkaniu powodów do zadowolenia nie było, bo IV liga znacznie nam się oddaliła... Do tego kontuzji nabawił się Paweł Romańczuk, który nie wiadomo, czy wystąpi w najbliższym meczu z Zatoką. Poza kadrą nadal jest Mateusz Zaleśkiewicz, który ma ostatnio kłopoty zdrowotne i nie wiadomo, kiedy znów zobaczymy tego piłkarza w akcji.

Kolorowo nie jest, ale cóż, walczymy do końca!!!

Oto ważniejsze momenty spotkania:

9. minuta - kontrowersyjna sytuacja w polu karnym gości; Adam Kapusta po wejściu bramkarza pada na murawę, ale sędzia nie odgwizduje przewinienia; chwilę później Paweł Romańczuk dośrodkowuje z rzutu rożnego wprost na głowę Marcelego Kowalskiego, ale bramkarz dobrze ustawiony;

14. minuta - niespodziewany strzał/dośrodkowanie piłkarza Tęczy i Jacek Prusinowski musi interweniować przenosząc piłkę nad poprzeczką;

15. minuta - groźna sytuacja gości w naszym polu karnym, ale w ostatniej chwili Sebastian Krzywicki wślizgiem wybija piłkę spod nóg rywala;

23. minuta - na strzał z systansu decyduje się Kacper Nawrocki, ale bramkarz zbija piłkę na rzut rożny;

28. minuta - szybkie wyjście Tęczy; zagranie na "dojście" do Bartka Bogdaniuka, ale nasz bramkarz wybiega na przedpole i o ułamek sekundy jest szybszy od rywala;

33. minuta - rzut wolny dla gości 20 metrów od bramki; na nasze szczęście piłka po strzale trafia w mur;

41. minuta - Kacper Nawrocki faulowany na wysokości 25. metra; do piłki podchodzi Sebastian Krzywicki, ale uderza obok słupka;

47. minuta - Adam Kapusta strzela zza pola karnego, ale bramkarz nie daje się zaskoczyć i pewnie łapie piłkę;

49. minuta - jeden z piłkarzy gości zagrywa piłkę wzdłuż linii bramkowej; przy dalszym słupku pojawia się Bartek Bogdaniuk, który dostawia nogę i jest 1:0 dla Tęczy;

54. minuta - z rzutu rożnego dośrodkowuje Paweł Romańczuk; najwyżej w polu karnym skacze Sebastian Krzywicki, ale piłka po jego strzale przechodzi 2 metry obok bramki;

58. minuta - Marceli Kowalski uderza z 20 metrów nad poprzeczką;

60. minuta - Sabastian Krzywicki "wyłuskuje" piłkę 25 metrów od bramki Tęczy; decyduje się na strzał z systansu, ale piłka szybuje wysoko nad bramką;

63. minuta - faul Mateusza Kozonia przed polem karnym; strzał z rzutu wolnego, ale i tym razem piłka trafia w mur;

78. minuta - strzał zza pola karnego jednego z naszych graczy, ale pewnie broniący dziś golkiper Tęczy popisuje się dobrą interwencją wybijając piłkę na rzut rożny;

83. minuta - groźna akcja gości; strzał w krótki róg i tym razem Jacek Prusinowski świetnie broni;

0:1 Bartłomiej Bogdaniuk (49')