[ .: NEWS'Y 2016-2017 :. ]

18. kolejka IV ligi: Orlęta Reszel - Stomil II Olsztyn 1:0 (1:0) (25.03.2017) Dodał: Penny

Na inaugurację rundy wiosennej Orlęta pokonały na własnym stadionie rezerwy olsztyńskiego Stomilu, 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 41. minucie Paweł Romańczuk, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kacprze Nawrockim.

W drużynie zadebiutowało aż trzech graczy: Marceli Kowalski, Łukasz Woźniak, których niedawno przedstawiałem oraz Patryk Obidowski, który w ostatniej chwili przed rundą dołączył do zespołu (wcześniej MKS Korsze). Powrotny debiut zaliczył też Bartek Wójcik, który w ostatnim czasie był graczem Fali Warpuny. Do zespołu wskoczył też junior, Jakub Janowski, który wcześniej w seniorach zagrał tylko w Pucharze Polski.

Mimo niezbyt przyjaznej pogody mecz cieszył się ogromnym, jak na Reszel, zainteresowaniem, bo przyszło go zobaczyć około 300 osób! Samo spotkanie nie obfitowało w jakieś fantastyczne akcje, czy sytuacje bramkowe, ale mogło się podobać, bo piłkarze Orląt zagrali walecznie i zasłużenie zdobyli cenne trzy punkty.

Oto ważniejsze momenty spotkania:

10. minuta - rzut wolny dla Orląt; Sebastian Krzywicki wrzuca piłkę w pole karne, tam najwyżej skacze Mateusz Terlik, ale bramkarz na posterunku;

19. minuta - szybka akcja Stomilu prawym skrzydłem; jeden z zawodników wpada w pole karne, dogrywa na 5-ty metr, strzał, ale na nasze szczęście minimalnie obok słupka;

24. minuta - Paweł Romańczuk decyduje się na uderzenie z dystansu, ale niestety piłka przechodzi obok bramki;

28. minuta - jeden z naszych piłkarzy fauluje rywala na 25. metrze naprzeciw bramki Jacka Prusinowskiego; bezpośredni strzał z rzutu wolnego, ale piłka trafia w mur;

30. minuta - Kacper Nawrocki w polu karnym mija dwóch obrońców, ale w dogodnej sytuacji uderza wysoko nad bramką;

34. minuta - akcja gości; zamieszanie w polu karnym; piłka trafia pod nogi piłkarza stojącego na 5-tym metrze; chytry strzał i Jacek Prusinowski cudem ratuje nasz zespół przed utratą gola; Brawa za interwencję!!!

38. minuta - Marceli Kowalski faulowany na 25. metrze przed bramką gości; do piłki podchodzi Łukasz Woźniak, ale uderza nad poprzeczką;

41. minuta - długa piłka w pole karne Stomilu; Kacper Nawrocki faulowany i sędzia dyktuje "jedenastkę"; do piłki podchodzi Paweł Romańczuk, który pewnym strzałem po ziemii daje prowadzenie naszemu zespołowi;

73. minuta - goście dośrodkowują z rzutu wolnego; strzał głową, ale dwa metry obok bramki;

83. minuta - Adam Kapusta, mając "na plecach" obrońcę pędzi z piłką w kierunku bramki; strzela, ale trafia w bramkarza; piłka do niego wraca; dogrywa do niepilnowanego Kacpra Nawrockiego, ale ten nie trafia z kilku metrów w światło bramki;

90. minuta - Stomil w ostatniej akcji meczu; uderzenie na bramkę i ... zagranie ręką jednego z naszych zawodników; rzut wolny dosłownie z linii pola karnego; strzał i ... piłka odbijając się od jednego z piłkarzy stojących w murze wychodzi w pole;