[ .: NEWS'Y 2016-2017 :. ]

Seniorzy - podsumowanie rundy jesiennej (30.12.2016) Dodał: penny69

W ten ostatni dzień 2016 roku podsumujmy pierwszy od dziesięciu lat występ naszych Seniorów w rozgrywkach IV ligi. Po reorganizacji III ligi wydawało się, że nowa IV liga będzie niezwykle mocna, ale tej jesieni nie do końca taką była. Oczywiście, jak w każdej lidze są zespoły lepsze i gorsze, ale żeby poziom tej naszej powalał na kolana, z tym się nie zgodzę. Dla kogoś, kto zerknie na tabelę i zobaczy, że Orlęta plasują się dopiero na 12-stym miejscu pomyśli, że jednak odbiegamy nieco poziomem od zespołów, które są wyżej, ale tak nie jest.

Z 17-tu meczów zasłużenie przegraliśmy z Mamrami Giżycko (0:3) na inaugurację, Mrągowią Mrągowo (0:3), Granicą Kętrzyn (1:4) i Delfinem Rybno (0:4). W pozostałych spotkaniach mogło wydarzyć się wszystko i tak ze Stomilem II (2:5) przespaliśmy pierwszą połowę, by później gonić wynik, ale zabrakło szczęścia (kto był na meczu, ten wie, co tam się działo), z Błękitnymi Orneta (1:2) prowadziliśmy do 89. minuty, by ostatecznie stracić dwa gole i ... trzy punkty; z Unią Susz też prowadziliśmy, by później po indywidualnych błędach stracić trzy gole; z Korszami natomiast nie uznano nam bramki dającej prowadzenie, a później goście zaczęli "punktować" i na pięć oddanych strzałów w światło bramki, cztery były celne; a w rewanżowym meczu z Mamrami, gdzie prowadziliśmy 2:0, w ostatnich minutach straciliśmy trzy gole... Kilka puntów więcej i mielibyśmy pewne miejsce w środkowej części tabeli.

Potrafiliśmy postawić się takim drużynom z czołówki, co potwierdza, że powalczyć możemy z każdym. Mało brakowało, byśmy pokonali na własnym terenie lidera rozgrywek, GKS Wikielec. Mecz zakończył się remisem, 2:2. Taki sam wynik uzyskaliśmy na wyjeździe z drugim w tabeli, Zniczem Biała Piska, a z czwartą Romintą Gołdap wygraliśmy na jej boisku, 4:3! Z szóstą Zatoką Braniewo zremisowaliśmy bezbramkowo, choć szansa na trzy punkty była.

Oprócz zwycięstwa z Romintą, jeszcze czterokrotnie inkasowaliśmy komplet punktów pokonując Delfina Rybno (2:1), Tęczę Biskupiec (2:0), Warmiaka Łukta (5:1) i Omulwię Wielbark (3:1).

Jeśli chodzi o skuteczność, to najwyższą formą strzelecką wykazał się Adam Kapusta, zdobywca ośmiu bramek i czterech asyst. Za jego plecami uplasował się Kacper Nawrocki, który strzelił o dwa gole mniej, a trzeci jest Daniel Wójcik z czterema trafieniami i jedną asystą.

Do siatki rywali trafiali też Mateusz Zaleśkiewicz (3 gole), Paweł Romańczuk (2), Mateusz Kozoń (2), Sebastian Krzywicki (1) i Patryk Modzel (1).

18 zdobytych punktów (5 zwycięstw, 3 remisy, 9 porażek), 27 zdobytych goli i 41 straconych, to nasz bilans.

Niebawem piłkarze wrócą do treningów i zaczną przygotowywać się do rundy wiosennej, w której mam nadzieję, dadzą nam wiele powodów do zadowolenia.

Bez wątpienia jest moc w tym zespole i trzeba wierzyć w to, że podopieczni Łukasza Pyrzaka bez problemu utrzymają się w IV lidze.