[ .: NEWS'Y 2016-2017 :. ]

Seniorzy - 13. kolejka IV ligi: Rominta Gołdap - Orlęta Reszel 3:4 (2:1) (15.10.2016) Dodał: penny69

Tak! Tak! Tak! Rominta POKONANA!!! Nasi piłkarze stanęli na wysokości zadania i w wyjazdowym meczu z solidną drużyną z Gołdapi wywalczyli komplet punktów, zwycięskiego gola zdobywając na cztery minuty przed końcem!

W mecz weszliśmy z akcentem, bo już w 6. minucie Adam Kapusta dalekim zagraniem uruchomił Patryka Modzela, który wygrał pojedynek z obrońcą i umieścił piłkę w siatce dając prowadzenie naszemu zespołowi.

Gospodarze nieco zaskoczeni obrotem spraw szybko zabrali się za odrabianie strat. W 15. minucie po dośrodkowaniu w pole karne jeden z napastników uderzył piłkę głową, ale trafił prosto w ręce naszego bramkarza marnując świetną okazję. Dziesięć minut później dopięli jednak swego. Niepilnowany w obrębie 16-stki Bartłomiej Wierzbicki przyjął piłkę i uderzył celnie na 1:1.

Po tej bramce w kolejnej sytuacji świetną interwencją popisał się Jacek Prusinowski, który obronił groźny strzał Wierzbickiego z 10 metrów! To mogła być bramka!

Niestety na cztery minuty przed przerwą Wierzbicki po raz drugi w tym meczu trafił do siatki dając prowadzenie gospodarzom.

Drugą połowę Rominta zaczęła tak, jak my pierwszą, czyli od gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę zdobył Konrad Piwko i niestety przegrywaliśmy już 1:3.

Na przełamanie czekaliśmy do 65. minuty, kiedy to w polu karnym faulowany był Adam Kapusta i sędzia podyktował 11-stkę. Tym razem do rzutu karnego podszedł Paweł Romańczuk, który posłał piłkę w przeciwny róg, niż w ten, w który rzucił się bramkarz. Ten gol dał nam impuls do jeszcze większej walki o wynik.

Nadeszła 75. minuta spotkania. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Mateusz Zaleśkiewicz, ale piłkę wybito przed pole karne. Dopadł do niej Adam Kapusta, który zdecydował się na strzał zza pola karnego i mieliśmy wyrównanie!

11 minut później nasz napastnik po raz kolejny błysnął w tym meczu zadając rywalom ostateczny cios! Sebastian Krzywicki zagrał piłkę na prawą stronę, Adam Kapusta minął obrońcę i wbiegł z nią w narożnik pola karnego uderzając wewnętrzną częścią stopy w samo okienko bramki!!! Strzał - stadiony świata! Na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem prowadziliśmy 4:3!!!

Końcówkę zagraliśmy mądrze, walecznie i przede wszystkim efektywnie, bo korzystny rezultat utrzymaliśmy pokonując rywala na jego własnym stadionie!!!

PANOWIE... SZACUN i OBY TAK DALEJ!!! BRAWO!!!

I jeszcze WIELKIE BRAWA dla Kibiców, którzy dopingiem wspierali naszych piłkarzy w tym ciężkim pojedynku!!!

0:1 Patryk Modzel (6', asysta: Adam Kapusta)
1:1 Bartłomiej Wierzbicki (25')
2:1 Bartłomiej Wierzbicki (41')
3:1 Konrad Piwko (50')
3:2 Paweł Romańczuk (65' - rzut karny po faulu na Adamie Kapusta)
3:3 Adam Kapusta (75')
3:4 Adam Kapusta (86', asysta: Sebastian Krzywicki)

Orlęta: Jacek Prusinowski (br.), Daniel Wójcik (75' Hubert Jałoszewski), Sebastian Krzywicki, Mateusz Terlik, Jakub Suszyński, Patryk Modzel (90' Mateusz Rudziński), Paweł Romańczuk, Mateusz Zaleśkiewicz, Bartosz Markisz (60' Jarosław Bochno), Kacper Nawrocki (90' Dawid Maćkowiak), Adam Kapusta