[ .: NEWS'Y 2016-2017 :. ]

Seniorzy - 12. kolejka IV ligi: Orlęta Reszel - GKS Wikielec 2:2 (1:1) (08.10.2016) Dodał: penny69

W meczu z liderem IV ligi, GKS Wikielec nasi piłkarze zremisowali, 2:2, choć mogli nawet zainkasować komplet punktów!

Przez większą część spotkania rywale częściej utrzymywali się przy piłce i trzeba przyznać, że ładnie grali piłką. My nastawiliśmy się na kontrataki, co przyniosło pozytywny rezultat.

Wynik meczu otworzył w 18. minucie Adam Kapusta, który uderzył z 20 metrów lewą nogą pod poprzeczkę.

Goście wyrównali tuż przed przerwą po strzale z rzutu wolnego Remigiusza Sobocińskiego, który wykonywany był z linii pola karnego.

W 53. minucie bo szybkiej akcji i podaniu Kacpra Nawrockiego do siatki z 5. metrów trafił Adam Kapusta, ale sędzia boczny zasygnalizował spalonego naszego napastnika i gol nie został uznany (według wielu osób bramka została zdobyta prawidłowo).

Trzy minuty później ponownie objęliśmy prowadzenie po tym, jak Adam Kapusta wykorzystał niecelne zagranie obrońcy Wikielca, przejął piłkę w okolicach środka boiska i popędził z nią w kierunku bramki. Wbiegł w pole karne i lekką podcinką wpakował piłkę do siatki.

W 68. minucie goście doprowadzili do remisu, po tym, jak zza 16-stki z pierwszej uderzył Michał Kwiatkowski i futbolówka poszybowała w okolice okienka bramki.

Trzy minuty później mogło być 3:2 dla Orląt, bo w polu karnym faulowany był Adam Kapusta i sędzia podyktował 11-stkę. Do piłki podszedł sam poszkodowany, uderzył w prawy róg, ale bramkarz wyczuł jego intencje i obronił ten strzał!!!

W 85. minucie Paweł Romańczuk miękko zagrał nad obrońcami właśnie do Adama, ten czubkiem buta próbował zmienić tor lotu piłki, ale starł się z interweniującym bramkarzem i sędzia odgwizdał przewinienie naszego piłkarza.