[ .: NEWS'Y 2016-2017 :. ]

8. kolejka IV ligi: Orlęta Reszel - Omulew Wielbark 3:1 (0:0) (18.09.2016) Dodał: penny69

Takich emocji w końcówce spotkania, jakie przeżywaliśmy w meczu z Omulwią Wielbark dawno w Reszlu nie było. Nasi piłkarze do 82. minuty przegrywali z niżej notowanym rywalem 0:1, by w ciągu ostatnich ośmiu minut odwrócić losy tego pojedynku.

W pierwszej połowie niby prowadziliśmy grę i stworzyliśmy sobie kilka niezłych okazji do zdobycia bramki, ale brakowało dobrego wykończenia. Strzały naszych piłkarzy albo były niecelne, albo zbyt lekkie, by zaskoczyć golkipera przyjezdnych. Na bramkę strzalali w 12' Kacper Nawrocki (obok słupka), w 15' i 18' Paweł Romańczuk (minął 4 piłkarzy, ale uderzył za lekko, później z rzutu wolnego lewą nogą obok słupka), w 24' ponownie Kacper Nawrocki (minimalnie obok bramki), w 36' Adam Kapusta (zza 16-stki dwa metry nad poprzeczką).

Goście też mieli swoje okazje. W 13' mocny strzał 30 metrów (rzut wolny) na róg sparował Jacek Prusinowski, a w 25' świetną okazję zmarnował napastnik Omulwii. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłka trafiła na 11-sty metr do niepilnowanego zawodnika gości, który zamiast spytać naszego bramkarza, w który róg uderzać "podpalił się" i uderzył mocno trafiając w poprzeczkę. Piłka odbiła się jeszcze od linii bramkowej i wyszła w pole. Mieliśmy dużo szczęścia...

W 31' goście uderzali na bramkę z rzutu wolnego (22 m), ale piłka poleciała metr nad poprzeczką.

W 45' z rzutu rożnego dośrodkowywał Paweł Romańczuk, na bramkę uderzał Mateusz Terlik, którego strzał świetnie wybronił golkiper gości.

Drugą część zaczęliśmy od uderzenia z dystansu Adama Kapusty, ale piłka o centymetry minęła bramkę.

Goście odpowiedzieli szybką akcją lewym skrzydłem zakończoną uderzeniem z narożnika pola karnego. Nasz golkiper końcówkami palców zmienił tor lotu piłki.

Dwie minuty później jeden z naszych piłkarzy faulował na wysokości 20-stu metrów od bramki Jacka Prusinowskiego. Jakub Domżalski uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, piłka odbiła się jeszcze od muru i dosłownie wtoczyła się do bramki.

Po straconym golu jakbyśmy kompletnie stracili werwę i pomysł na sforsowanie szyków rywala. Oprócz strzału Pawła Romańczuka w 68' minucie nie stworzyliśmy poważnego zagrożenia w polu karnym Omulwii.

Na 13 minut przed końcem mogło być po meczu, a moment ten okazał się przełomowy, jesli chodzi o dalszą część meczu. Szymon Tarnowski faulował w polu karnym zawodnika gości i sędzia wskazał na 11-sty metr. Zawodnik Wielbarka uderzył w lewy róg Jacka Prusinowskiego, który wyczuł jego intencje i piękną paradą uratował nasz zespół przed utratą drugiego gola!!! Ta interwencja dodała skrzydeł naszym piłkarzom, którzy ruszyli do przodu!

W 80. minucie jeden z zawodników rywali faulował Daniela Wójcika, za co otrzymał swoją drugą żółtą kartkę w meczu i musiał opuścić plac gry.

Dwie minuty później w końcu nawiązaliśmy bramkowy kontakt! Patryk Wiensław dokładnie dośrodkował na 11-sty metr, gdzie Mateusz Kozoń, jeden z najniższych na boisku pięknym uderzeniem głową wpakował piłkę w róg bramki!

W 85. minucie stadion znów oszalał! Daniel Wójcik, tak jak w meczu z Tęczą Biskupiec zdecydował się na strzał z około 30 metrów i piłka ponownie wylądowała w siatce!!! Co za bramka!!!

W 88. minucie próby bezpośredniego strzału z rzutu rożnego próbował Paweł Romańczuk, ale bramkarz wybił piłkę z linii bramkowej.

Przyszła 90. minuta i rzut wolny dla gości z 25. metrów, po którym Jacek Prusinowski sparował piłkę na rzut rożny. Bramkarz gości, nie mając nic do stracenia wbiegł w nasze pole karne. Po dośrodkowaniu i zamieszaniu w obrębie 16-stki piłka w końcu została wybita. Dopadł do niej Kacper Nawrocki, który mając na plecach obrońcę przebiegł kilkadziesiąt metrów i w końcu wpakował ją do bramki!