[ .: NEWS'Y 2016-2017 :. ]

5. kolejka IV ligi: Tęcza Biskupiec - Orlęta Reszel 0:2 (0:1) (03.09.2016) Dodał: penny69 / Chruścik

Pięknie!!! Pięknie!!! Pięknie!!!

W wyjazdowym meczu z Teczą Biskupiec nasi piłkarze odnieśli cenne zwycięstwo pokonując rywala zza miedzy, 2:0!

Z meczowej kadry wypadło aż czterech graczy. Kontuzję kolana leczy Jarek Doborzyński, a Jarek Bochno dochodzi do siebie po urazie barku, natomiast Wiktor Olszewski ze względu na kłopoty zdrowotne tymczasowo musiał zrezygnować z treningów. Z zespołem pożegnał się też Michał Wiśniewski, który przecież dołączył do Orląt w ostatnim tygodniu przed sezonem. Piłkarz ten zagrał w czterech pierwszych meczach notując trzy asysty. Kilka dni temu zdecydował się jednak przenieść do Wierzycy Pelplin (4 liga pomorska).

Tym razem w wyjściowym składzie znalazł się Daniel Wójcik, który dotychczas pojawiał się na boisku wchodząc w ławki. Tak, jak w meczu z rezerwami Stomilu wykorzystał swą szansę zdobywając pięknego gola z dystansu. Do siatki trafił też Mateusz Zaleśkiewicz, którego zabrakło w ostatnim meczu z Błękitnymi Orneta. Podobnie, jak robił to w poprzednim sezonie pewnie wykorzystał rzut karny w 87. minucie pieczętując zwycięstwo Orląt.

W nowym ustawieniu z Danielkiem i Patryczkiem na bokach za plecy Adama Kapustki wskoczył ze skrzydła Kacper Nawrocki. Wszystko fajnie, choć w kilku sytuacjach piłkarze ci zbyt często szukali siebie nawzajem nie dostrzegając lepiej ustawionych kolegów z drużyny. Jeśli w przyszłości poprawią ten aspekt, z pewnością przyniesie to korzyść dla całego zespołu.

Jeśli chodzi o Tęczę, to w ogóle nie przypominała ona drużyny z poprzedniego sezonu i jak na razie, z 1 punktem i bilansem bramkowym 1:8 zajmuje 14. miejsce w tabeli. Spodziewaliśmy się po niej znacznie więcej.

Zwycięstwo Orląt w pełni zasłużone! Brawo!!!

Poniżej relacja z meczu: (Autor: Chruścik)

10' - Pierwsza groźna akcja Orląt. Modzel podcinany w polu karnym, jednak sędzia nie reaguje. Do bezpańskiej piłki dopada Daniel Wójcik i pięknym strzałem w okienko z 23 metrów otwiera wynik meczu!

15' - Groźnie pod naszą bramką, ale strzał głową niecelny. Zbyt dużo miał jednak zawodnik gospodarzy.

miejsca 18' - Romańczuk z dystansu, ale niecelnie

19' - Nieprzyjemny strzał z wolnego Bogdaniuka sparował na rzut różny nasz bramkarz.

24' - Słabe tempo meczu, oddaliśmy piłkę Tęczy, ale gospodarze nie mają pomysłu na naszą grę obronną. Kontrolujemy przebieg spotkania.

33' - Żółtko dla zawodnika gospodarzy, wcześniej kartką ukarany Kacper Nawrocki. Z wolnego jednak nie było zagrożenia.

40' - Strzał gospodarzy z dystansu, niewiele ponad bramką, ale Jacek kontrolował lot piłki.

42' - To mógł być gol! W polu karnym Modzel odegrał do Kapusty, ten nieczysto trafił w piłkę i tym samym... dograł do Nawrockiego, ale nasz pomocnik zbyt lekko uderzył i bramkarz zdołał złapać piłkę.

44' - Żółta kartka dla Rybkiewicza za krytykowanie decyzji arbitra

45' - Kapusta z dystansu nad bramką. Ale fajnie Adaś powalczył!

55' - Niewiele się do tej pory działo. Tęcza nie jest w stanie nam zagrozić. Spokojnie czekamy na jej ruch.

63' - Gospodarze nadal w natarciu, ale nie potrafią nam zagrozić. Prezentują się dziś bardzo przeciętnie.

61' - Żółta kartka dla Huberta Leszczenko za faul taktyczny. Mądrze przerwał groźną akcję.

69' - Adaś trafia do bramki, niestety spalony. Jeśli był, to minimalny.

75' - Kartka dla zawodnika gospodarzy, przerwał akcję naszego zespołu.

76' - Była szansa! Nawrocki wymienił piłkę z Krzywickim, ale trafił w bramkarza!

82' - Bogdaniuk dośrodkowuje... daleko za bramkę. Póki co podsumowanie występu gospodarzy. Oby tak zostało.

86' - Karny!!! Zagranie ręką zawodnika Tęczy po wrzutce Nawrockiego i sędzia wskazuje na wapno. Mateusz Zaleśkiewicz się nie myli! 2:0!

88' - Kartka dla Sebastiana Krzywickiego za faul

89' - Kapusta nie sięga piłki po dograniu Wiensława. Szkoda, bo była szansa.

90' - Indywidualna akcja Markisza zakończona lekkim, ale celnym strzałem.

90' - Groźny strzał Nawrockiego, tuż obok słupka!

90' - Doping na dwie trybuny! Miażdżymy gospodarzy w każdym aspekcie! Dziś jest nas więcej niż kibiców gospodarzy!

Koniec! 2:0 dla nas!

0:1 Daniel Wójcik (10')
0:2 Mateusz Zaleśkiewicz (86' - rzut karny)

Orlęta: J. Prusinowski, P. Wiensław, H. Leszczenko, M. Terlik, J. Suszyński (56' Sz. Tarnowski), P. Modzel (70' B. Markisz), M. Zaleśkiewicz, P. Romańczuk (89' D. Rukszan), D. Wójcik (55' S. Krzywicki), K. Nawrocki, A. Kapusta

W rezerwie: D. Maćkowiak, W. Sawicki