[ .: NEWS'Y 2016-2017 :. ]

2. kolejka IV ligi: Orlęta Reszel - Delfin Rybno 2:1 (1:0) (20.08.2016) Dodał: penny69

W swoim drugim meczu w tym sezonie Orlęta odkupiły winę za inauguracyjną porażkę z Mamrami Giżycko pokonując na własnym stadionie innego z beniaminków IV ligi, Delfina Rybno, 2:1.

W bramce po dwóch latach przerwy ponownie zobaczyliśmy Jacka Prusinowskiego, który przez ten czas grał w Olimpii Osowia. Zastąpił on Jarka Doborzyńskiego, który w pierwszym meczu doznał urazu kolana i nie wiadomo, kiedy ponownie wróci na boisko.

Już w 16. minucie mogliśmy prowadzć po akcji Patryka Modzela, który wpadł w pole karne, przełożył obrońcę i oddał strzał. Bramkarz gości zdołał odbić piłkę, dopadł do niej Kacper Nawrocki, ale z kilku metrów nie trafił w bramkę. Stuprocentowa sytuacja.

Pięć minut później Kacper ponownie stanął przed szansą na zdobycie gola. Ładnie "sklepał" z Sebastianem Krzywickim, wyszedł sam na sam z golkiperem Delfina i ... trafił piłką prosto w niego.

W 38. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Patryk Modzel, ale tym razem uderzył zbyt lekko.

Pięć minut później po jednym z dośrodkowań na przedpolu bramkowym główkował Szymon Tarnowski, ale niestety niecelnie.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem Michał Wiśniewski zagrał za plecy obrońców do Adama Kapusty, a ten czubkiem buta posłał piłkę obok bramkarza. Zasłużona bramka do szatni!

Na drugą część meczu nasz zespół wyszedł nieco odmieniony. Z minuty na minutę oddawał inicjatywę rywalom, którzy coraz częściej gościli na naszej połowie. W 65. minucie przed utratą gola uchronił nas Michał Wiśniewski, który wybił piłkę z linii bramkowej.

Pięć minut później zdołaliśmy w końcu odpowiedzieć groźną akcją, którą okazała się skuteczna. Ponownie celnym podaniem popisał się Michał Wiśniewski i Adam Kapusta strzałem w róg bramki zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

Nie minęła minuta, a nasi piłkarze dali się zaskoczyć szybką akcją gości, którą celnym strzałem w krótki róg wykończył Konicz.

Końcówka meczu trochę nerwowa, ale trzech punktów nie oddaliśmy. W ostatnich sekundach wynik mógł podwyższyć Paweł Romańczuk, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali.

Wygraliśmy ważny mecz, co z pewnością podbuduje mentalnie nasz zespół.

1:0 Adam Kapusta (45', asysta: Michał Wiśniewski)
2:0 Adam Kapusta (70', asysta: Michał Wiśniewski)
2:1 Konicz (71')

Orlęta: J. Prusinowski (br.), J. Bochno, M. Terlik, Sz. Tarnowski, H. Leszczenko, P. Modzel (83' B. Markisz), M. Zaleśkiewicz, M. Wiśniewski, K. Nawrocki (77' D. Wójcik), S. Krzywicki (72' P. Romańczuk), A. Kapusta (86' P. Wiensław)