[ .: NEWS'Y 2015-2016 :. ]

28. kolejka Klasy okręgowej: Danpol Knopin - Orlęta Reszel 0:5 (0:3) (05.06.2016) Dodał: penny69

Wynik w Knopinie mógł być tylko jeden, pewne zwycięstwo Orląt, bo po dwóch stronach boiska spotkał się lider, świeżutki Czwartoligowiec z zamykającym tabelę, Danpolem.

Trener, Łukasz Pyrzak dał odpocząć kilku podstawowym graczom i od pierwszych minut na boisku biegali m.in. Wiktor Olszewski, Kuba Suszyński, Daniel Rukszan, czy Patryk Janowski.

Warto wspomnieć, że boisko, jakie zastaliśmy mocno odbiegało od tych, na których do tej pory graliśmy. Kępa przy kępie, do tego miejscami "placki" suchej ziemii, nie mówiąc już o tym, że trawa oprócz deszczu, który pewnie kiedyś tam w Knopinie padał, ani razu nie była podlewana.

Poziom sędziowania również pozostawiał wiele do życzenia, bo sędzia główny popełnił kilka rażących błędów, m.in. nie uznając prawidłowo zdobytej przez nasz zespół bramki.

Tak czy inaczej zwycięstwo Orląt nie podlegało żadnej dyskusji, gole były tylko kwestią czasu. W pierwszej połowie najpierw do siatki trafił Paweł Romańczuk, a później dwa trafienia dołożył Kamil Jankiewicz.

Druga część, to mecz do jednej bramki. Gola na 4:0 z rzutu karnego zdobył Mateusz Zaleśkiewicz, a wynik pięknym strzałem w okienko ustalił Sebastian Krzywicki.

Wynik 5:0 dla Orląt, to najniższy wymiar kary, jaki mógł dziś być.

Szersza relacja z meczu już niebawem...

Orlęta: J. Doborzyński (br.), W. Olszewski (51' W. Sawicki), J. Bochno, A. Adamiak, J. Suszyński, D. Rukszan (62' B. Markisz), M. Zaleśkiewicz, P. Romańczuk, S. Krzywicki, P. Janowski, K. Jankiewicz (60' M. Kozoń)

0:1 Paweł Romańczuk (33', asysta: D. Rukszan)
0:2 Kamil Jankiewicz (39', asysta: P. Romańczuk)
0:3 Kamil Jankiewicz (44', asysta: W. Olszewski)
0:4 Mateusz Zaleśkiewicz (73' - karny po faulu na B. Markiszu)
0:5 Sebastian Krzywicki (75', asysta: M. Kozoń)