[ .: NEWS'Y 2015-2016 :. ]

26. kolejka Klasy okręgowej: Czarni Olecko - Orlęta Reszel 0:2 (0:1) (21.05.2016) Dodał: penny69

W meczu na szczycie 26. kolejki Orlęta stanęły na wysokości zadania i po ciężkim boju pokonały Czarnych Olecko (trzeci zespoł w tabeli), 2:0. Wynik ten jest o tyle cenniejszy, że podopieczni Łukasza Pyrzaka dokonali tego nie "u siebie", a na terenie rywala.

Przed tym spotkaniem było oczywiste, jak jest ono ważne w kontekście końcowego układu w tabeli, bo tracąc trzy punkty w tym pojedynku, przy jednoczesnym zwycięstwie Mazura nad słabą Polonią Lidzbark Warmiński, na cztery kolejki przed końcem rozgrywek mielibyśmy przewagę tylko jednego punktu nad Piszem. Tymczasem zwyciężyliśmy (Mazur wygrał walkowerem, bo goście nie przyjechali) i utrzymaliśmy dystans 4 punktów, co bez wątpienia będzie miało znaczenie w drodze po awans do IV ligi.

Ważniejsze akcje meczu:

7. minuta - Paweł Romańczuk uderza z około 30 metrów, ale piłka o metr mija bramkę gospodarzy;

12. minuta - strzał piłkarza Czarnych z rzutu wolnego (20 metrów od bramki); nasz bramkarz dobrze ustawiony;

14. minuta - stuprocentowa sytuacja dla Olecka; napastnik dostaje piłkę na 13-stym metrze, strzela mocno, ale Jarek Doborzyński popisuje się świetną interwencją!

17. minuta - Mateusz Zaleśkiewicz przejmuje piłkę w środku pola, podaje do Kamila Jankiewicza, który odgrywa mu w tempo i nasz środkowy pomocnik wpada w pole karne; mając "na plecach" obrońcę strzela prosto w ręce bramkarza;

20. minuta - zagranie ręką przed naszym polem karnym; piłka po strzale z "wolnego" trafia w mur, a przy dobitce wpada w ręce naszego golkipera;

35. minuta - do ofensywnej akcji podłącza się Patryk Wiensław, dośrodkowuje wprost do Kamila Jankiewicza, który mając przy sobie dwóch obrońców uderza na bramkę, ale piłka trafia w ręce bramkarza;

37. minuta - Sebastian Krzywicki zagrywa z narożnika pola karnego do Kamila Jankiewcza, ten klatką piersiową "przedłuża" podanie do Pawła Romańczuka, który przyjmuje piłkę i celnie uderza w dalszy róg bramki; 1:0 dla Orląt!!!

52. minuta - na mocny strzał z boku pola karnego decyduje się Patryk Wiensław; niewygodna piłka dla bramkarza, który wykazuje jednak czujność;

60. minuta - indywidualna akcja Bartka Markisza lewą stroną boiska; wpada w pole karne, zwodem mija obrońcę i strzela; bramkarz "wypluwa" piłkę przed siebie trafiając w nadbiegającego Mateusza Zaleśkiewicza; piłka odbija się od niego i wpada do bramki! Orlęta prowadzą 2:0!!!

61. minuta - Paweł Romańczuk uderza z rzutu wolnego z około 20 metrów; bramkarz odbija piłkę; ta spada na 5-ty metr pod nogi Sebastian Krzywickiego, który trafia tylko w boczną siatkę;

80. minuta - Daniel Rukszan faulowany przed polem karnym; do piłki ponownie podchodzi Paweł Romańczuk, który niestety uderza dwa metry nad bramką

0:1 Paweł Romańczuk (38', asysta: K. Jankiewicz)
0:2 Mateusz Zaleśkiewicz (65')

Orlęta: J. Doborzyński - P. Wiensław, H. Leszczenko, M. Terlik, J. Bochno (90' W. Olszewski), P. Modzel (84' K. Pyrczak), M. Zaleśkiewicz, P. Romańczuk, S. Krzywicki (80' D. Rukszan), B. Markisz, K. Jankiewicz (67' M. Kozoń)