[ .: NEWS'Y 2015-2016 :. ]

25. kolejka Klasy okręgowej: Orlęta Reszel - Pojezierze Prostki 2:2 (2:2) (14.05.2016) Dodał: penny69

Już przed meczem z Pojezierzem Prostki było pewne, że nie będzie to łatwe spotkanie, bo w ostatnich tygodniach zespół ten notował niezłe wyniki. Tak też było w Reszlu, bo dwukrotnie obejmował prowadzenie i musieliśmy gonić wynik.

Już w 9. minucie goście objęli prowadzenie po tym, jak w zamieszaniu w polu karnym jeden z zawodników uderzył nie do obrony. Odpowiedzieliśmy w 27. minucie, kiedy to Patryk Modzel zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, Bartek Markisz zamykał akcję i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Dziewięć minut później błąd w ustawieniu popełnił Jarek Doborzyński, który dał sobie "wrzucić piłkę za kołnierz" i ponownie przegrywaliśmy. Tuż przed przerwą wyrównał jednak Sebastian Krzywicki. Patryk Modzel zagrywał w pole karne, piłka odbiła się od obrońy o trafiła do "Romka", który wyrównał stan meczu.

W drugiej połowie dominowaliśmy, ale mimo świetnych okazji nie potrafiliśmy zdobyć zwycięskiej bramki i mecz zakończył się remisem. Szczęście nam jednak dopisało, bo Mazur Pisz przegrał w Węgorzewie z Vęgorią, 3:4 i zamiast zbliżyć się do nas na jeden punkt, traci po 25-tej kolejce aż cztery. Bez wątpienia mecz w sobotę, 28. maja Orlęta - Mazur będzie meczem o Mistrzostwo.

Andrzej Adamiak, obrońca Orląt po meczu powiedział:

"O stracie punktów zdecydowały błędy indywidualne i brak skuteczności. Głupio stracone bramki zdołaliśmy odrobić, a po przerwie mieliśmy kolejne okazje do zdobycia goli. Niestety, kolejny raz w decydującym momencie nie potrafiliśmy postawić "kropki nad i". Przed nami dwa kluczowe mecze, które trzeba wygrać."

0:1 Pojezierze (9')
1:1 Bartosz Markisz (27', asysta: P. Modzel)
1:2 Pojezierze (36')
2:2 Sebastian Krzywicki (45', asysta: P. Modzel)

Orlęta: J. Doborzyński (br.), W. Olszewski (53' P. Janowski), M. Terlik, A. Adamiak, H. Leszczenko, J. Bochno, P. Modzel (80' K. Jankiewicz), M. Zaleśkiewicz, P. Romańczuk, S. Krzywicki, B. Markisz (70' M. Kozoń)