[ .: NEWS'Y 2015-2016 :. ]

23. kolejka Klasy okręgowej: Vęgoria Węgorzewo - Orlęta Reszel 0:0 (30.04.2016) Dodał: penny69

W 23. kolejce Orlęta wybrały się do Węgorzewa na trudny pojedynek z Vęgorią. Podobnie, jak w meczach z Błękitnymi Pasym, czy Łyną Sępopol nasi piłarze wypracowali sobie kilka świetnych sytuacji do tego, by zdobyć zwycięską bramkę. Niestety brakowało skuteczności i zespół wrócił do Reszla tylko z jednym punktem.

Dzięki zwycięstwu Mazura Pisz nad Łyną (3:1), v-ce lider zbliżył się do nas już tylko na trzy punkty.

Oto ważniejsze akcje meczu:

16. minuta - akcja gospodarzy, Maliszewski trafił w słupek, a przy dobitce swojego kolegi piłka trafiła w boczną siatkę;

17. - 29. minuta - bez jakichś groźnych sytuacji bramkowych; z boiska zszedł Patryk Modzel, który doznał jakiegoś urazu po twardych wejściach piłkarzy Vęgorii, jego miejsce zajął Dawid Maćkowiak;

35. minuta - Dawid Maćkowiak dośrodkowuje z prawego skrzydła; przed polem karnym do piłki dopada Paweł Romańczuk, ale jego strzał przechodzi obok bramki;

38. minuta - na bramkę strzelał Mateusz Kozoń, ale niecelnie;

44. minuta - centra w pole karne Vęgorii, Paweł Romańczuk nieczysto jednak uderza i znów piłka szybuje obok słupka;

Do przerwy 0:0 z lekką przewagą Orląt.

52. minuta - Paweł Romańczuk zagrywa do Sebastiana Krzywickiego, ten naciskany przez obrońcę oddaje strzał czubkiem buta, ale nie trafia w światło bramki;

55. minuta - zamiana w naszej ekipie, miejsce Mateusza Kozonia zajmuje Kacper Pyrczak;

65. minuta - boisko opuszcza Paweł Romańczuk, który chwilę wcześniej wyszedł na czystą pozycję, ale sędzia odgwizdał "spalonego"; w jego miejsce wszedł Kamil Jankiewicz;

68. minuta - Mateusz Zaleśkiewicz w dogodnej sytuacji w polu karnym, strzał, ale prosto w ręce bramkarza; chyba najlepsza okazja do tego, by Orlęta prowadziły;

71. minuta - zmiana: Jarek Bochno wchodzi za Wiktora Olszewskiego;

73. minuta - Dawid Maćkowiak zamiast strzelać dośrodkowuje i ... nic z tego. Mecz coraz bardziej zacięty, dążymy do zmiany wyniku;

88. minuta - dwie dogodne sytuacje Orląt: najpierw Mateusza Zaleśkiewicza, później Dawida Maćkowiaka; niestety nadal piłka nie ląduje w siatce;

Koniec meczu. Niestety mimo kilku dobrych okazji do objęcia prowadzenia skończyło się bezbramkowym remisem.

Orlęta: J. Doborzyński (br.), P. Wiensław, H. Leszczenko, M. Terlik, W. Olszewski (71' J. Bochno), P. Modzel (29' D. Maćkowiak), M. Zaleśkiewicz, P. Romańczuk (65' K. Jankiewicz), S. Krzywicki, B. Markisz, M. Kozoń (55' K. Pyrczak)