[ .: NEWS'Y 2015-2016 :. ]

18. kolejka Klasy okręgowej: Orlęta Reszel - Granica Bezledy 1:1 (0:1) (25.03.2016) Dodał: penny69

Falstartem można nazwać inauguracyjny mecz rundy wiosennej w wykonaniu Orląt. Nasi piłkarze zaledwie zremisowali na własnym boisku z ósmą w tabeli, Granicą Bezledy, 1:1. Co więcej wyrównującą bramkę zdobyliśmy dopiero w 70. minucie po indywidualnej akcji Pawła Romańczuka.

W 90. minucie bliski zdobycia zwycięskiej bramki był Mateusz Zaleśkiewicz, ale bramkarz gości obronił jego strzał. Rywale w końcówce też nie wykorzystali sytuacji sam na sam, która mogła przesądzić o losach spotkania.

Oto ważniejsze akcje spotkania:

22. minuta - zamieszanie w naszym polu karnym; do piłki dopada piłkarz Granicy, ale na szczęście uderza dwa metry nad bramką;

25. minuta - Jarek Bochno upada przy linii bocznej boiska wybijając sobie bark (nie zagra przez kilka tygodni); bolesna kontuzja powoduje zmianę w naszych szeregach; wchodzi Jakub Suszyński;

30. minuta - Paweł Romańczuk zagrywa w tempo do Dawida Maćkowiaka, ten uderza z narożnika pola karnego w dalszy róg bramki, ale golkiper gości sięga piłkę palcami i ta przechodzi obok słupka;

39. minuta - Bartek Markisz podaje w pole krarne do Sebastiana Krzywickiego; ten strzela, ale zbyt lekko i bramkarz bez problemu broni;

41. minuta - piłkarz Granicy w pojedynku z Andrzejem Adamiakiem upada w polu karnym i sędzia wskazuje na 11-sty metr (wątpliwe przewinienie naszego obrońcy); pewny strzał w prawy róg i goście obejmują prowadzenie;

55. minuta - zagranie ręką obrońcy Granicy; rzut wolny z 17-stu metrów od bramki; Paweł Romańczuk uderza technicznie, ale piłka szybuje nad spojeniem słupka z poprzeczką;

65. minuta - krótko rozegrany rzut rożny; Bartek Markisz podaje do Pawła Romańczuka; ten strzela "z klepki" i ... trafia w słupek;

70. minuta - piłka w końcu znajduje drogę do siatki po świetnej, indywidualnej akcji Pawła Romańczuka, który biegnie z nią 30 metrów mijając po drodze kilku graczy, wpada w pole karne i uderza celnie po ziemi; 1:1;

75. minuta - rzut wolny zza pola karnego; tym razem do piłki podchodzi Mateusz Zaleśkiewicz i strzela minimalnie nad poprzeczką;

80. minuta - Sebastian Krzywicki uderza zza 16-stki, ale piłka "przechodzi" obok słupka;

84. minuta - szybki kontratak gości; jeden z napastników wychodzi sam na sam z Jarkiem Doborzyńskim i ... nie trafia w światło bramki; byłoby po meczu...

90. minuta - zamieszanie w polu karnym Granicy; do piłki dopada Mateusz Zaleśkiewicz i przymierza pod poprzeczkę; bramkarz instynktownie broni strzał ratując swoją drużę przed utratą drugiego gola.