[ .: NEWS'Y 2015-2016 :. ]

Sparing: Orlęta Reszel - Mamry Giżycko 5:3 (1:2) (20.02.2016) Dodał: Andres

Orlęta REMA Reszel w swoim kolejnym sparingu odniosły zwycięstwo. Tym razem czerwono-biali pokonali zespół na co dzień występujący w IV lidze, Mamry Giżycko 5:3.

W pierwszej połowie drużyna z Giżycka przeważała i była zdecydowanie lepsza. Mimo, że z naszej strony sytuacji było jak na lekarstwo, to zdołaliśmy objąć prowadzenie. Po błędzie jednego z obrońców w sytuacji "sam na sam" nie pomylił się Mateusz Kozoń.

Prowadzenia nie utrzymaliśmy jednak zbyt długo. Im bliżej końca pierwszych 45 minut, tym Mamry przeważały, czym udokumentowały dwoma golami. Wynik 1:2 do przerwy.

Druga część spotkania była zdecydowanie lepsza w wykonaniu naszej drużyny. Szczelna gra w defensywie i szybko wyprowadzane kontry były kluczem do zwycięstwa.

Do wyrównania doprowadził Patryk Modzel wykorzystując 100% sytuację. Kilka chwil później objęliśmy prowadzenie po świetnej dwójkowej akcji Jankiewicz - Krzywicki, w której ten drugi podcinką skierował piłkę do siatki.

Na 4:2 podwyższył Kozoń wykorzystując niezłe podanie Krzywickiego oraz nieporozumienie wśród defensorów Mamr.

Ostatnią bramkę dla Orląt zdobył pięknym strzałem lewą nogą Paweł Romańczuk. Rezultat ustalił zespół z Giżycka wykorzystując stały fragment gry.