[ .: NEWS'Y 2015-2016 :. ]

Sparing: Tęcza Biskupiec - Orlęta Reszel 2:2 (1:1) (12.02.2016) Dodał: penny69

Po wysokim zwycięstwie nad Granicą Kętrzyn (5:1) przyszedł czas na testmecz z czwartoligową Tęczą Biskupiec, której trenerem jest Wojciech Jałoszewski, były piłkarz i trener Orląt.

Warto wspomieć o tym, że w składzie jego zespołu mogliśmy zobaczyć wychowanka naszego klubu, Piotrka Ruszkula, który jeszcze niedawno grał na I-ligowym szczeblu w Wigrach Suwałki, a także Bartka Bogdaniuka, który w latach 2003-2008 był jednym z wyróżniających się zawodników pierwszego zespołu.

Początek meczu należał do Tęczy i to ona już w 9. minucie uwieńczyła swoją przewagę golem. Kilka minut później mogło być już 2:0 po tym, jak Bogdaniuk uderzał mocno na naszą bramkę. Na nasze szczeście dobrze ustawiony był bramkarz. Później groźnie główkował Ruszkul, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

Po kwadransie gry Orlęta się przebudziły. Bliski szczęścia był Sebastian Krzywicki, który po indywidualnej akcji uderzał z 16-stu metrów. Niestety bramkarz Tęczy zdołał odbić piłkę nogą.

W 27. minucie zdobyliśmy jednak konktaktową bramkę. Świetnym zagraniem (nad głowami obrońców) popisał się Mateusz Terlik, Paweł Romańczuk "skleił" piłkę i po chwili przelobował golkipera rywali.

Jeszcze przed przerwą na strzał z dystansu zdecydował się Bartek Markisz. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę.

Tuż po przerwie Tęcza ponownie objęła prowadzenie. Wyłożenie piłki na 16-sty metr, precyzyjny strzał w róg bramki - 2:1

Na odpowiedź Orląt trzeba było czekać dwadzieścia minut. Daniel Rukszan podał do Pawła Romańczuka, ten uderzył mocno z 25 metrów i piłka odbijając się od słupka wpadła do bramki.

W ostatnich 25 minutach spotkania piłkarze Tęczy trzykrotnie uderzali na naszą bramkę, ale niecelnie. My w 83. minucie mieliśmy doskonałą okazję do zdobycia zwycięskiego gola, ale Dawid Maćkowiak posłał piłkę minimalnie obok dalszego słupka.

Już jutro (sobota) Orlęta wezmą udział w VIII Memoriale Adama Dydzińskiego w Kętrzynie, gdzie oprócz naszego zespołu zagrają: Granica Kętrzyn, Mamry Giżycko i Lechia II Gdańsk. Zapraszamy!