[ .: NEWS'Y 2015-2016 :. ]

- 17. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ -

Cresovia Górowo Iławeckie - Orlęta Reszel 1:6 (1:2)
(11.11.2015) Dodał: penny69

Ostatni mecz 2015 roku w wykonaniu piłkarzy oraz kibiców Orląt, to prawdziwy majstersztyk! Ci pierwsi pokonując w wielkim stylu Cresovię Górowo Iławeckie, 6:1, udodownili, że są najlepszym zespołem pierwszej grupy Klasy okręgowej.

Ci drudzy natomiast w liczbie kilkudziesięciu osób stworzyli niesamowitą atmosferę przed meczem, w jego trakcie, jak i po powrocie do Reszla. Niesamowity doping, świętny klimat, niezapomniane chwile... Warto wspomnieć tutaj o ciepłym przyjęciu ze strony Kibiców Cresovii, którzy na początku drugiej połowy zaprosili nas na swój sektor, gdzie wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski.

Wszyscy pokazaliśmy tego dnia, że nie chodzi nam o stadionowe bijatyki, chuligaństwo, czy nienawiść wobec tego, czy innego klubu. Udowodniliśmy, m.in. Policji, która opóźniła nasz wyjazd z Reszla, później eskortowała nas do Górowa Iławeckiego, by blisko przyglądać się nam podczas meczu i w drodze powrotnej, że nie jesteśmy BANDYTAMI, tylko normalnymi kibicami, fanami reszelskiego klubu sportowego Orlęta. Po meczu wielu z nas rozmawiało z sympatykami Cresovii, którzy dziękowali nam za świetną atmosferę. Stworzyliśmy ją jednak razem, choć każdy z nas dopingował swojej drużynie, a z tych dwóch lepsza okazała się nasza.:)

Łukasz Pyrzak ze swoją armią z nawiązką odegrał się na "Sovii" za jedyną w sezonie porażkę swojego zespołu (1:2) i w pierwszym sezonie w seniorskiej piłce już odniósł sukces zdobywając z Orłami Mistrza Jesieni i ustanawił nowy klubowy rekord 15-stu meczów z rzędu bez porażki!

Wielkie BRAWA dla niego, piłkarzy, kibiców oraz wszystkich, którzy dobrze życzą reszelskiej piłce!

W tak wyśmienitych nastrojach kończymy piłkarski rok 2015 mając ogromną wiarę w to, że wiosną Orlęta zagrają równie koncertowo i wywalczą zasłużony awans do IV ligi!

ORŁY! ORŁY! ORLĘTA! ORŁY! ORŁY! ORLĘTA! ORŁY! ORŁY! ORLĘTA! HEJ!

Oto najważniejsze akcje meczu z Cresovią:

14. minuta - krótko rozegrany rzut rożny przez Bartka Markisza i Mateusza Zaleśkiewicza; ten ostatni dośrodkowuje wprost na głowę Dawida Maćkowiaka i ten z bliskiej odległości zdobywa pierwszą bramkę w meczu; 0:1

20. minuta - rzut wolny dla gospodarzy; centra w pole karne, jeden z piłkarzy zgrywa ją na przedpole bramkowe ale nasz obrońca "czyści" sytuację;

22. minuta - Bartek Markisz podaje na 17-sty metr do Sebastiana Krzywickiego, ten uderza mocno w lewy róg bramki podwyższając na 2:0

27. minuta - akcja Pawła Romańczuka, który wpada w pole karne i mierzy w dalszy róg; bramkarz nogą odbija piłkę ratując swój zespół przed utratą trzeciego gola;

41. minuta - wątpliwy faul Patryka Wiensława na graczu Cresovi; sedzia dyktuje "jedenastkę", którą na bramkę zamienia Pisarzewski; 1:2

49. minuta - Mateusz Zaleśkiewicz podaje na 16-sty metr do Sebastiana Krzywickiego, który popisuje się ładnym strzałem w róg bramki; 1:3

53. minuta - Bartek Markisz z lewej strony pola karnego podaje piłkę do środka; Mateusz Kozoń przyjmuje ją i czubkiem buta odgrywa do Dawida Maćkowiaka, który strzela lewą nogą i futbolówka odbijając się od słupka wpada do bramki, 1:4

61. minuta - Dawid Maćkowiak zagrywa z prawego skrzydła przed pole karne do Sebastiana Krzywickiego; ten techniczną "podcinką" lobuje bramkarza Cresovii, ale trafia w poprzeczkę; odbitą piłkę wybija obrońca; przy linii środkowej boiska przejmuje ją Kuba Suszyński, który od razu podaje do Bartka Markisza; ten biegnie z nią kilkanaście metrów i decyduje się na strzał z ponad 20-stu metrów w długi róg bramki; 1:5

68. minuta - rzut wolny dla gospodarzy na wysokości 23 metrów od naszej bramki; ładny techniczny strzał w prawy róg Jarka Doborzyńskiego, ale nasz golkiper "wyciąga się, jak struna" wybijając piłkę na rzut rożny;

73. minuta - Mateusz Zaleśkiewicz w kombinacyjnej ackji z Kamilem Jankiewiczem; ten ostatni uderza mocno po ziemi; bramkarz "wypluwa" piłkę przed siebie; dopada do niej Sebastian Krzywicki i pakuje ją do siatki; sędzia odgwizuje jednak faul naszego gracza na bramkarzu gospodarzy;

83. minuta - akcja Sebastiana Krzywickiego; zagranie do Pawła Romańczuka; ten podaje na 16-sty metr do Kamila Jankiewicza, który pięknym strzałem "z pierwszej" trafia pod poprzeczkę; 1:6

87. minuta - Jarek Doborzyński wyrzuca piłkę na 40 metrów; dopada do niej Paweł Romańczuk i biegnie w kierunku bramki zostawiając za swoimi plecami obrońców; w sytuacji sam na sam z bramkarzem podcina lekko piłkę, ale ta trafia w słupek;

Orlęta: J. Doborzyński (br.), P. Wiensław (76' D. Schwesig), J. Bochno, M. Terlik, J. Suszyński, D. Maćkowiak (67' K. Schmidt), P. Romańczuk, M. Zaleśkiewicz, B. Markisz, S. Krzywicki, M. Kozoń (59' K. Jankiewicz)

Mecz kończy się wysokim zwycęstwem Orląt, 6:1!

0:1 Dawid Maćkowiak (14', asysta: M. Zaleśkiewicz)
0:2 Sebastian Krzywicki (22', asysta: B. Markisz)
1:2 Pisarzewski (41' - rzut karny)
1:3 Sebastian Krzywicki (49', asysta: M. Zaleśkiewicz)
1:4 Dawid Maćkowiak (53', asysta: M. Kozoń)
1:5 Bartosz Markisz (61', asysta: J. Suszyński)
1:6 Kamil Jankiewicz (83', asysta: P. Romańczuk)

Skrót meczu: Cresovia Górowo Iławeckie - Orlęta Reszel 1:6 (1:2)