[ .: NEWS'Y 2015-2016 :. ]

- 16. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ -

Orlęta Reszel - Fala Warpuny 10:0 (4:0)
(07.11.2015) Dodał: penny69

Pogrom w Reszlu! Orlęta, jak na lidera przystało, pewnie wygrały z Falą Warpuny, jednak nikt nie spodziewał się, że podopieczni Łukasza Pyrzaka urządzą sobie festiwal strzelecki aplikując rywalom aż dziesieć goli!!!

Przed tym spotkaniem wydawało się, że będzie to wyrównana walka o ligowe punkty. Orlęta jednak zdeklasowały beniaminka wygrywając z nim w każdym aspekcie gry. Tak wysoki wynik i tak jest najmniejszym wymiarem kary, bo sytuacji strzeleckich było dużo więcej.

Świetny mecz rozegrał na prawej pomocy Dawid Maćkowiak, który strzelił hattricka i zaliczył trzy asysty. Po dwa gole dorzucili Paweł Romańczuk oraz Mateusz Kozoń, a po jednym Mateusz Zaleśkiewicz, Patryk Janowski i Patryk Wiensław.

Co niezmiernie cieszy, wszystkie bramki padły po składnych akcjach, a nie z przypadku. Inna sprawa, że do siatki trafiało aż sześciu piłkarzy, o czym świadczy zaangażowanie całego zespołu w grę. Wielkie BRAWA!!!

W środę jedziemy do Górowa Iławeckiego na mecz z Cresovią, która jest w dołku, bo i teraz straciła punkty (porażka z Polonią Lidzbark Warmiński 0:2). W trzech ostatnich meczach zdobyła tylko 1 punkt. Liczy się tylko zwycięstwo!

A tak padały bramki w meczu z Falą:

5. minuta - indywidualna akcja Sebastiana Krzywickiego; zagranie w tempo do Mateusza Zaleśkiewicza; ten z narożnika 16-tki strzela w dalszy róg bramki; 1:0

10. minuta - Mateusz Zaleśkiewicz podaje "na wyjście" do Dawida Maćkowiaka; ten decyduje się lobować z 30 metrów wychodzącego z bramki Mateusza Bochno; piłka wpada do siatki; 2:0

26. minuta - Paweł Romańczuk wpada w pole karne, mija trzech obrońców i strzela; bramkarz Fali odbija piłkę przed siebie; Mateusz Kozoń dopada do niej i dopełnia formalności; 3:0

27. minuta - Dawid Maćkowiak podaje na 16-sty metr do Sebastiana Krzywickiego, ten lekko odgrywa mu "na strzał"; Dawid na szybkości mija jeszcze obrońcę i uderza celnie po ziemi; 4:0

50. minuta - akcja Bartka Markisza lewym skrzydłem; zagranie do środka do Mateusza Kozonia; ten lekko podaje do Dawida Maćkowiaka, który uderza w dalszy róg bramki; 5:0

59. minuta - Sebastian Krzywicki zagrywa w tempo do Dawida Maćkowiaka; ten dogrywa na 5-sty metr do Mateusza Kozonia, który dostawia nogę i jest już 6:0

65. minuta - akcja Dawida Maćkowiaka prawym skrzydłem; dogranie na 16-sty metr do Pawła Romańczuka; pewny, mocny strzał w "długi" róg; 7:0

69. minuta - kopia akcji z 65. minuty; ponownie Dawid Maćkowiak podaje do Pawła Romańczuka, który strzela tak samo, jak wcześniej i bramkarz jest bez szans; 8:0

75. minuta - Bartek Markisz wpada w pole karne i zagrywa wzdłuż bramki; do piłki dopada Patryk Janowski, który przed kilkoma sekundami pojawił się na boisku i strzałem "z pierwszej" podwyższa na 9:0

90. minuta - ponownie akcja Bartka Markisza; dośrodkowanie na dalszy słupek; Patryk Wiensław uderza mocno obok słupka ustalając wynik spotkania; 10:0

Orlęta: J. Doborzyński (br.), P. Wiensław, J. Bochno, M. Terlik, W. Olszewski (69' J. Suszyński), D. MAćkowiak (70' K. Pyrczak), P. Romańczuk (75' P. Janowski), M. Zaleśkiewicz, B. Markisz, S. Krzywicki, M. Kozoń (60' K. Jankiewicz)

1:0 Mateusz Zaleśkiewicz (5', asysta: S. Krzywicki)
2:0 Dawid Maćkowiak (10', asysta: M. Zaleśkiewicz)
3:0 Mateusz Kozoń (26')
4:0 Dawid Maćkowiak (27', asysta: S. Krzywicki)
5:0 Dawid Maćkowiak (50', asysta: M. Kozoń)
6:0 Mateusz Kozoń (59', asysta: D. Maćkowiak)
7:0 Paweł Romańczuk (65', asysta: D. Maćkowiak)
8:0 Paweł Romańczuk (69', asysta: D. Maćkowiak)
9:0 Patryk Janowski (75', asysta: B. Markisz)