[ .: NEWS'Y 2015-2016 :. ]

- 14. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ -

Start Kruklanki - Orlęta Reszel 0:2 (0:2)
(25.10.2015) Dodał: penny69

Orlęta Mistrzem Jesieni!!! :) W przedostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek nasi piłkarze pokonali na wyjeździe ostatni zespół w tabeli, Start Kruklanki, 2:0 i obronili fotel lidera. Cresovia remisując bezbramkowo z Błękitnymi Pasym traci już do nas sześć punktów, więc nawet jeśli jakimś cudem "powinie nam się noga" w meczu z SKS Szczytno, utrzymamy pierwsze miejsce w tabeli!

Mecz z outsiderem ligi wcale nie należał do najłatwiejszych, bo w pierwszej połowie gospodarze podjęli z nami walkę i mimo tego, że z minuty na minutę nasza przewaga rosła, to dwukrotnie "nacięliśmy się" na groźne kontrataki, które mogły zakończyć się bramką (Jarek Doborzyński wygrał dwa pojedynki sam na sam). Nasz zespół jeszcze w pierwszej połowie stworzył sobie kilka dogodnych okazji, z pośród których tylko dwie zostały uwieńczone golem.

Dwukrotnie do bramki Startu trafił Mateusz Kozoń, który po świetnych zagraniach Sebastiana Krzywickiego oraz Bartka Markisza wykorzystał sytuacje sam na sam z golkiperem Kruklanek. Nasz napastnik mógł powiększyć swój dorobek bramkowy, ale czterokrotnie wychodził na czystą pozycję z minimalnego spalonego. Raz też trafił z 5-ciu metrów do siatki, ale i tym razem sędzia odgwizdał spaloną pozycję. Innym razem w podobnej sytuacji trafił w bramkarza, a w drugiej połowie dwukrotnie w słupek. Mimo dwóch ładnych goli jego autorstwa pozostaje niedosyt.

W drugiej części spotkania na boisku dominował już jeden zespół - Orlęta. Szkoda tylko, że mimo kilku doskonałych okazji nie udało się podwyższyć wyniku. Byliśmy nieskuteczni, co mogło się zemścić, bo w końcówce meczu sędzia nie podyktował "jedenastki" po faulu Kacpra Pyrczaka na zawodniku gospodarzy. Kto wie, jak wyglądałyby ostatnie minuty spotkania, gdyby Start zdobył kontaktowego gola. Piłka jest nieobliczalna i każdy scenariusz byłby prawdopodobny.

Dowieźliśmy jednak zwycięstwo do końca pieczętując tytuł MISTRZA JESIENI w grupie 1 klasy okręgowej!