[ .: NEWS'Y 2015-2016 :. ]

- 10. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ -

Pojezierze Prostki - Orlęta Reszel 1:2 (0:0)
(27.09.2015) Dodał: penny69

JESTEŚMY LIDEREM!!! :) Po dziesięciu meczach rundy jesiennej w końcu wskoczyliśmy na pierwsze miejsce w tabeli. Wszystko to za sprawą cennego zwycięstwa z Pojezierzem, 2:1!

Podróż do Prostek jednak źle wróżyła, ponieważ trzykrotnie mieliśmy problem z autobusem i nie wiadomo było, czy w ogóle uda nam się dotrzeć na czas. Całe szczęście dojechaliśmy dwadzieścia minut przed 16-stą.

Mecz rozpoczął się z lekkim opóźnieniem i trzeba w tym miejscu wspomnieć o tym, że trójka sędziowska nie poczekała na nasz zespół przy szatni i wyprowadziła drużynę z Prostek na środek boiska chwilę po 16-tej. Niezbyt fajne zachowanie, ale to i tak nic w porównaniu z tym, co podczs meczu prezentowała sędzina główna. Kompletnie się pogubiła kilkakrotnie podejmując złe decyzje.

W pierwszej połowie graliśmy chaotycznie zbyt często tracąc piłkę. Gospodarze trzyktotnie byli bliscy szczęścia, ale dobrze w bramce spisywał się Jarek Doborzyński. W drugiej części zaprezentowaliśmy zupełnie inny futbol. Ruszyliśmy do ataku, ale to gospodarze zdobyli gola. Graliśmy jednak do końca, co przyniosło efekty.

W 80. minucie trener, Łukasz Pyrzak wprowadził na boisko Kacpra Pyrczaka, który dwie minuty później zdobył wyrównującego gola. Chwilę potem z rzutu karnego zwycięskiego gola zdobył Mateusz Zaleśkiewicz, dla którego była to dziewiąta bramka w sezonie.

Możnaby rzecz: "Wróciliśmy z dalekiej podróży". Dopisało nam dziś szczęście, które z kolei w spotkaniach z Cresovią, czy też Polonią Lidzbark było po stronie przeciwnika. Był to ciężki mecz, ale opłaciło się grać do samego końca. Cel - FOTEL LIDERA - został osiągnięty!:)

Najważniejsze akcje meczu:

6. minuta - Paweł Romańczuk strzela z 20 metrów, ale piłka "przechodzi" obok bramki;

9. minuta - rzut rożny dla gospodarzy; dośrodkowanie na 11-sty metr, strzał w środek bramki; Jarek Doborzyński dobrze ustawiony;

15. minuta - dośrodkowanie z rzutu wolnego; napastnik Pojezierza uderza piłkę głową, ale ta na nasze szczęście mija prawy słupek;

34. minuta - chaos w naszych szeregach; piłkarz gospodarzy strzela z kilkunastu metrów, ale po raz kolejny na posterunku Jarek Doborzyński;

55. minuta - akcja Bartka Markisza; zagranie wzdłuż bramki; Daniel Rukszan nie trafia z 5-ciu metrów; piłkę wyłuskuje Paweł Romańczuk, który uderza z ostrego kąta, ale futbolówka po nogach obrońcy wychodzi na rzut rożny;

56. minuta - Mateusz Zaleśkiewicz wrzuca z rożnego wprost na głowę Sebastiana Krzywickiego; piłka leci pod poprzeczkę, ale bramkarz Prostek cudem przenosi ją nad bramką;

61. minuta - kontratak gospodarzy lewą stroną boiska; piłkarz wpada w pole karne i uderza celnie między nogami naszego bramkarza; 1:0 dla Pojezierza;

67. minuta - dwa strzały gospodarzy obronione przez Jarka Doborzyńskiego;

69. minuta - ewidentne zagranie ręką w polu karnym Pojezierza; sędzina główna nie gwiżdże;

78. minuta - Paweł Romańczuk zagrywa w pole karne do Sebastiana Krzywickiego, ten mierzy w długi róg, ale piłka trafia w słupek;

82. minuta - tym razem to Sebastian Krzywicki podaje w pole karne, piłkę czubkiem buta trąca Kacper Pyrczak i ta wpada do bramki; 1:1;

84. minuta - obrońca gospodarzy zagrywa ręką po strzale Sebastiana Krzywickiego; sędzina dyktuje 11-stkę, którą na bramkę pewnym uderzeniem w prawy róg zamienia Mateusz Zaleśkiewicz; 1:2;

89. minuta - Paweł Romańczuk dostaje piłkę na dobiegnięcie; wpada w pole karne, strzela, ale niestety trafia w bramkarza;

Orlęta:

J. Doborzyński (br.), J. Suszyński, A. Adamiak, M. Terlik, W. Olszewski, D. Rukszan (69' D. Maćkowiak), M. Zaleśkiewicz, P. Romańczuk, B. Markisz (77' J. Bochno), S. Krzywicki (86' D. Schwesig), K. Jankiewicz (80' K. Pyrczak)

1:0 Pojezierze (61')
1:1 Kacper Pyrczak (82', asysta: S. Krzywicki)
1:2 Mateusz Zaleśkiewicz (84' - rzut karny po zagraniu ręką, po strzale S. Krzywickiego)