[ .: NEWS'Y 2015-2016 :. ]

- 9. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ -

Polonia Lidzbark Warmiński - Orlęta Reszel 1:1 (0:0)
(20.09.2015) Dodał: penny69

Do Lidzbarka jechaliśmy po trzy punkty, które po raz pierwszy w tym sezonie, dałyby nam fotel lidera, ponieważ w sobotnich meczach punkty zgubili nasi najgroźniejsi rywale, Mazur Pisz i Cresovia Górowo Iławeckie.

Nasz zespół od początku ruszył do ataku i tak naprawdę przez całe spotkanie dominował na boisku. Polonia okazała się jednym z najsłabszych zespołów ligi, ale mimo tak kiepskiej postawy zdołała wywalczyć punkt zdobywając wyrównującego gola w ostatnich minutach.

Najważniejsze akcje meczu:

11. minuta - Bartek Markisz mija obrońcę i dogrywa na 5-ty metr wprost do Kamila Jankiewicza, ale ten trafia w bramkarza;

18. minuta - Paweł Romańczuk w indywidualnej akcji podaje w tempo do Kamila Jankiewicza, ale ten po raz drugi strzela w golkipera Polonii;

20. minuta - Kamil Jankiewicz podaje w polu karnym do Mateusza Zaleśkiewicza, który uderza, ale trafia w obrońcę. Piłka trafia do Sebastiana Krzywickiego, który decyduje się lobować, ale futbolówka ląduje na górnej siatce;

28. minuta - groźny kontratak gospodarzy, ale na nasze szczęście jeden z piłkarzy uderza nad bramką;

29. minuta - Paweł Romańczuk decyduje się na strzał po ziemii z dystansu. Bramkarz wybija piłkę przed siebie.

40. minuta - sędzia z niewiadomych przyczyn dyktuje rzut wolny pośredni dla Polonii na wysokości 16. metra. Komiczna sytuacja, ale i groźna dla Orląt. Na szczęście stały fragment gry zostaje źle rozegrany.

42. minuta - Bartek Markisz przedziera się lewą stroną i znów dogrywa na przedpole bramkowe do Kamila Jankiewcza. Nasz napastnik po raz trzeci w meczu trafia w bramkarza.

73. minuta - wprowadzony kilka minut wcześniej Patryk Modzel podcinany przez obrońcę pada w polu karnym i sędzia dyktuje "jedenastkę". Do piłki podchodzi Mateusz Zaleśkiewicz, który pewnie uderza w prawy róg bramki. 0:1

78. minuta - Paweł Romańczuk strzela z 25. metrów lewą nogą, ale piłka trafia w obroncę i po rykoszecie "przechodzi" obok bramki;

80. minuta - Sebastian Krzywicki strzela w polu karnym gospodarzy, ale zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza;

89. minuta - Kacper Pyrczak fauluje piłkarza Polonii. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na dalszy słupek, Bączek wybiega zza naszych obrońców i celnie uderza obok Jarka Doborzyńskiego. 1:1