[ .: NEWS'Y 2015-2016 :. ]

5. kolejka Klasy okręgowej

Wilczek Wilkowo - Orlęta Reszel 1:1 (1:1)
(26.08.2015) Dodał: penny69

Od dłuższego czasu pojedynki Orląt z Wilczkiem Wilkowo należą do ciężkich meczów i tak też było tym razem.

Już w 9. minucie spotkania Mariusz Grabowski wykorzystał błąd naszej defensywy, wyłuskał piłkę, ograł Jarka Doborzyńskiego i posłał piłkę do pustej bramki dając prowadzenie swojej drużynie.

Nie minęła minuta, a po raz drugi chaos w naszej obronie próbował wykorzystać inny gracz Wilczka, ale na nasze szczęście piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Te sytuacje nieco podrażniły naszych pikarzy, który śmielej ruszyli do przodu i tak w 17. minucie przy lini bocznej boiska faulowany był Mateusz Kozoń. Mateusz Zaleśkiewicz idealnie dośrodkował na bliższy słupek, a tam świetną główką popisał się Andrzej Adamiak, który uderzył celnie "po długim".

Chwilę potem Patryk Modzel wyprzedził obrońcę i zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej. Mateusz Kozoń na 5-tym metrze jednak źle trafił w piłkę i było "pozamiatane".

W 30. minucie bardzo dobrą sytuację mieli gospodarze. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła dobrze główkował jeden z graczy, ale świetną interwencję zaliczył Jarek Doborzyński wybijając piłkę na rzut rożny.

Później kombinacyjną akcję przeprowadzili Sebastian Krzywicki i Paweł Romańczuk. Niestety w końcowej jej fazie "Romek" trafił w bramkarza.

Cztery minuty przed przerwą gola do szatni mógł zdobyć Mateusz Kozoń, ale niestety nieczysto uderzył w piłkę i ta powędrowała daleko od bramki.

Druga połowa była nieco uboższa w sytuacje bramkowe i tak naprawdę stuprocentowych okazji było jak na lekarstwo.

Wilczek drugiego gola mógł zdobyć w 50. minucie kiedy to Grabowski minął naszego golkipera i uderzył na bramkę. Całe szczęście na linii stał Kuba Suszyński, który wybił piłkę w pole ratując Orlęta z opresji.

Nasi piłkarze z kolei mogli sprawić sobie 3 punkty w ostatnich dziesięciu minutach meczu. Dwukrotnie przed szansą stanął Mateusz Zaleśkiewicz, który najpierw z bliska miękko "przerzucał" piłkę nad bramkarzem, a później lobował z daleka (30 m). W obu przypadkach zabrakło szczęścia, bo piłka przeszła minimalnie obok słupka.

W doliczonym czasie gry z lewej strony centrował Dawid Maćkowiak, Sebastian Krzywicki przyjął piłkę na klatkę i lekko uderzył z półobrotu. Bramkarz nie sięgnął futbolówki i ta spadała "za kołnierz". Niestety zamiast wpaść do bramki zawisła na górnej siatce...

Mecz zakończył się remisem 1:1 i mimo, że nie należał do łatwych pojedynków, to okazji do zgarnięcia kompletu punktów mieliśmy więcej, niż gospodarze, więc niedosyt pozostaje...