4. kolejka Klasy okręgowej

Orlęta Reszel - Victoria Bartoszyce 3:2 (1:2)
(22.08.2015) Dodał: penny69

W czwartej kolejce sezonu do Reszla zawitała Victoria Bartoszyce, która jeszcze niedawno walczyła o ligowe punkty na boiskach IV ligi.

Mecz ułożył się po naszej myśli, bo po akcji Sebastiana Krzywickiego i podaniu Daniela Rukszana Mateusz Zaleśkiewicz strzelił na 1:0. Później jednak pogubiliśmy się nieco w defensywie i w 31. minucie goście odpowiedzieli konktaktową bramką po celnym strzale zza pola karnego.

Tuż przed przerwą w niepotrzebny drybling przed 16-stką wdał się Bartek Markisz, który w konsekwencji stracił piłkę. Pomocnik Victorii zagrał w "uliczkę" do swojego kolegi, a ten pewnie uderzył obok Jarka Doborzyńskiego.

W drugiej połowie Orlęta dążyły do wyrównania i w 65. minucie nastąpił przełomowy moment spotkania. Bramkarz gości faulował w polu karnym Patryka Modzela i sędzia odgwizdał rzut karny. Golkiper Victorii otrzymał czerwoną kartkę i między słupkami musiał stanąć gracz z pola. Do egzekwowania 11-stki podszedł Mateusz Zaleśkiewicz, który uderzył precyzyjnie zdobywając swojego szóstego gola w tym sezonie!

Mimo osłabienia goście dość sprawnie rozbijali nasze ataki przed własnym polem karnym i czasami dość odważnie kontratakowali. Ostatnie 10 minut meczu należało jednak do Orląt, które jeszcze bardziej zaatakowały.

Najpierw w 85. minucie minimalnie nad poprzeczką uderzał Patryk Modzel, później piłkę po strzale głową Kamila Jankiewicza wybił z linii bramkowej golkiper Vikci, a w 90. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bliski szczęścia był Andrzej Adamiak.

Już w doliczonym czasie po prawej stronie boiska faulowany był Paweł Romańczuk. Do piłki podszedł Andrzej Adamiak, który idealnie dośrodkował na głowę Kamila Jankiewicza. Najskuteczniejszy piłkarz w historii naszego klubu (151 goli w oficjalnych meczach) posłał piłkę w róg bramki dając zwycięstwo reszelskiej drużynie.