[ .: NEWS'Y 2015-2016 :. ]

3. kolejka Klasy okręgowej

Granica Bezledy - Orlęta Reszel 2:5 (1:2)
(15.08.2015) Dodał: penny69

Zwycięstwem Orląt zakończył się dzisiejszy wyjazdowy mecz z Granicą Bezledy. Nasi piłkarze po ciężkim boju wygrali 5:2.

Dwa gole zdobył Mateusz Zaleśkiewicz, a po jednym trafieniu dorzucili Paweł Romańczuk, Patryk Modzel i Sebastian Krzywicki.

Oto najciekawsze akcje spotkania:

5. minuta - Jarek Doborzyński wykopuje piłkę z własnego pola karnego, dopada do niej Sebastian Krzywicki i uderza w długi róg; niestety trafia w słupek

9. minuta - Mateusz Zaleśkiewicz ładnie zagrywa na wyjście do Pawła Romańczuka, ten wyprzedza obrońcę i uderza po ziemi otwierając wynik spotkania; 0:1

15. minuta - Deniel Rukszan uderza obok słupka

16. minuta - akcja gospodarzy; dośrodkowanie na 11-sty metr, ale na nasze szczęście "główka" niecelna

30. minuta - Mateusz Terlik z własnej połowy posyła "długą" piłkę w pole karne Granicy, ta kozłuje przed wychodzącym bramkarzem i zmierza w kierunku bramki; ten w ostatniej chwili wyłuskuje futbolówkę z linii bramkowej, ale przy dobitce Patryka Modzela jest bez szans; 0:2

35. minuta - kontratak gospodarzy prawą stroną boiska; zagranie wzdłuż bramki; Boras zamyka akjcę i "z klepki" pakuje piłkę do siatki; 1:2

48. minuta - dośrodkowanie z rzutu wolnego drużyny Bezled; groźny strzał głową; Jarek Doborzyński wybija piłkę pod nogi jednego z zawodników gospodarzy; ten z 5 metrów uderza mocno w poprzeczkę

50. minuta - akcja Pawła Romańczuka, który wpada w pole karne, zwodem "kładzie" obrońcę i podaje na przedpole bramkowe do niepilnowanego Mateusza Zaleśkiewicza; ten pewnym strzałem podwyższa na 1:3 dla Orląt

61. minuta - rzut rożny dla Granicy; dośrodkowanie na środek pola karnego, zgranie głową na 5-ty metr i Suchocki strzela w bliższy róg bramki; 2:3

62. minuta - Bezledy idą za ciosem; napastnik wpada w pole karne, strzela mocno, ale Jarek Doborzyński instynktownie broni; dobitka z 5-ciu metrów nad poprzeczką; było bardzo groźnie

66. minuta - świetna akcja Sebastiana Krzywickiego, który mija trzech obrońców i lobem próbuje pokonać bramkarza; niestety piłka przelatuje minimalnie nad poprzeczką

75. minuta - Patryk Wiensław z lewej strony pola karnego zagrywa do środka, tam Sebastian Krzywicki dostawia nogę zdobywając gola na 2:4

77. minuta - ponownie asystę zalicza Patryk Wiensław; tym razem miękko zagrywa "na nogę" do Mateusza Zaleśkiewicza, ten w pełnym biegu wpada w obręb 16-stki i pakuje piłkę do siatki; 2:5

85. minuta - dośrodkowanie z rzutu wolnego, zawodnik Granicy wyskakuje do "główki", piłka wpada do siatki; gol nieuznany, bo zamiast głową, strzelony ręką :)

89. minuta - znakomita okazja na szóstego gola dla Orląt zmarnowana najpierw przez Mateusza Zaleśkiewicza, który w sytuacji sam na sam trafia w nogi bramkarza, a później przez Patryka Wiensława, który ... robi to samo, co jego poprzednik; szkoda tej sytuacji

Orlęta wygrywają wysoko, bo aż 5:2, ale przy wyniku 3:2 mogło wydarzyć się wszystko. Gdyby Granica zdobyła w tym momencie wyrównującego gola, to o 3 punkty w tym meczu nasi piłkarze musieliby walczyć do ostatniego gwizdka. Dalsza część spotkania ułożyła się jednak po naszej myśli i gole Sebastiana Krzywickiego oraz Mateusza Zaleśkiewicza przypieczętowały zwycięstwo.