[ .: NEWS'Y 2015-2016 :. ]

2. kolejka Klasy okręgowej

Orlęta Reszel - Cresovia Górowo Iławeckie 1:2 (1:0)
(12.08.2015) Dodał: penny69

W drugim meczu tego sezonu Orlęta niespodziewanie przegrały na własnym stadionie z beniaminkiem, Cresovią Górowo Iławeckie, 1:2. Goście zwycięskiego gola zdobyli w doliczonym czasie gry.

Pierwsze 25. minut było wyrównane. Oba zespoły walczyły "ramię w ramię", ale jakichś stuprocentowych sytuacji nie stworzyły. Dopiero w 33. minucie goście byli bliscy szczęścia, ale jeden z piłkarzy główkował minimalnie nad poprzeczką.

Orlęta odpowiedziały w 37. minucie. Sebastian Krzywicki w polu karnym Cresovii oszukał zwodem dwóch obrońców, uderzył na bramkę, ale niezbyt precyzyjnie i piłka przeszła obok słupka.

Trzy minuty później zrehabilitował się za tę sytuację wywalczając rzut karny. Podobnie jak w Warpunach do piłki podszedł Mateusz Zaleśkiewicz, który pewnym strzałem w prawy róg bramki dał prowadzenie naszemu zespołowi.

Początek drugiej połowy należał do gości. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jeden z zawodników uderzył piłkę głową i ta trafiła w poprzeczkę, a później lewy pomocnik Cresovii wbiegł w pole karne i padł na murawę podcinany przez Kubę Suszyńskiego. Sędzia bez wahania wskazał na 11-sty metr. Piłkę po strzale z rzutu karnego trącił jeszcze Jarek Doborzyński, ale niestety ta wpadła do siatki.

Chwilę potem błyskawiczna odpowiedź Orląt. Sebastian Krzywicki podał na wyjście do Patryka Wiensława, a ten w sytuacji sam na sam zamiast strzelać technicznie uderzył mocno i piłka poszybowała 10 metrów obok bramki.

W 65. minucie dogrodną okazję miał Daniel Rukszan, który zamykał akcję Patryka Modzela. Niestety źle uderzył i piłka również nie znalazła drogi do bramki.

W 73. minucie ponownie na bramkę uderzał Patryk Wiensław, tym razem z rzutu wolnego. Bramkarz zdołał jednak sparować piłkę na rzut rożny.

Na kilka minut przed końcem meczu na uderzenie z 30-stu metrów zdecydował się jeden z piłkarzy Cresovii. Piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

W doliczonym czasie gry goście przeprowadzili kontratak prawą stroną boiska uwieńczony golem. Pomocnik gości zagrał piłkę wzdłuż bramki, Wierzbowski uprzedził Kubę Suszyńskiego i z klepki wpakował piłkę do bramki.