[ .: NEWS'Y 2015-2016 :. ]

1. kolejka Klasy okręgowej

Fala Warpuny - Orlęta Reszel 0:3 (0:2)
(08.08.2015) Dodał: penny69

W niesamowitym upale (około 40 stopni w Słońcu) w Zyndakach, gdzie rozgrywa swe mecze Fala Warpuny, zainaugurowaliśmy rozgrywki w sezonie 2015/2016. Orlęta po dobrym spotkaniu zasłużenie pokanały beniaminka, 3:0.

Przez 90. minut prowadziliśmy grę, choć z początku wydawało się, że Fala mocno postawi się w tym meczu. Z minuty na minutę jednak przewaga naszego zespołu znacznie się uwidaczniała.

W 18. minucie za sprawą Kamila Jankiewicza padła pierwsza bramka. Z lewego skrzydła świetnie dośrodkował Patryk Wiensław, "Janki" uprzedził Mateusza Bochno i uderzeniem głową dał prowadzenie naszej drużynie (150-ty gol Kamila w barwach Orląt!!!).

Gospodarze próbowali kontratakować i w 25. minucie groźnie strzelali na bramkę, ale dobrą interwencją popisał się Jarek Doborzyński.

Minutę później było już 0:2 po ładnej zespołowej akcji Orląt. Kamil Jankiewicz zagrał na prawą stronę do Patryka Modzela, ten podał w tempo do Mateusza Zaleśkiewicza, który w polu karnym minął jeszcze obrońcę i "wyłożył" piłkę na 5-ty metr. Tam wbiegał debiutujący w reszelskich barwach, Sebastian Krzywicki, który uderzył z pierwszej nie do obrony.

Pod koniec pierwszej połowy gospodarze przeprowadzili szybki kontratak, który mógł zakończyć się zdobyciem kontaktowego gola. Po strzale z dystansu pika po rękach Jarka Doborzyńskiego trafiła jednak w poprzeczkę. Tuż po przerwie były piłkarz Orląt, Daniel Wójcik próbował zaskoczyć mocnym strzałem z 25. metrów, ale na posterunku nasz bramkarz.

W 51. minucie swojego drugiego gola mógł zdobyć Kamil Jankiewicz, ale w idealnej sytuacji posłał piłkę obok prawego słupka.

Kilka minut później dobrze w obrębie "szesnastki" popracował Sebastian Krzywicki wywalczając rzut karny, który na bramkę zamienił Mateusz Zaleśkiewicz

W 64. minucie do ofensywnej akcji podłączył się nasz obrońca, Andrzej Adamiak, który w końcowej jej fazie technicznie uderzał z narożnika pola karnego, ale Mateusz Bochno zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

W 78. minucie minimalnie przestrzelił Paweł Romańczuk, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku.

Fala odpowiedziała trafieniem w poprzeczkę w 81. minucie.

Na cztery minuty przed końcem ponownie bliski szczęścia był Paweł Romańczuk, ale tym razem piłka po jego uderzeniu głową poszybowała nad poprzeczką.

Mecz zakończył się zwycięstwem podpopiecznych Łukasza Pyrzaka, 3:0, co miejmy nadzieję jest pozytywną prognozą na resztę sezonu.

Orlęta:

J. Doborzyński (br.), D. Schwesig (73' W. Olszewski), A. Adamiak, M. Terlik, J. Suszyński, P. Modzel (65' P. Janowski), M. Zaleśkiewicz, B. Markisz, P. Wiensław (54' D. Rukszan), S. Krzywicki (76' P. Romańczuk), K. Jankiewicz.

0:1 Kamil Jankiewicz (18', asysta: P. Wiensław) 150-ty gol Kamila w barwach Orląt!!!
0:2 Sebastian Krzywicki (29', asysta: M. Zaleśkiewicz)
0:3 Mateusz Zaleśkiewicz (59' - rzut karny na S. Krzywickim)

Skrót meczu: Fala Warpuny - Orlęta Reszel 0:3 (0:2)