[ .: NEWS'Y 2015-2016 :. ]

Sparing: Orlęta Reszel - Polonia Lidzbark Warmiński 3:1 (0:0) (22.07.2015) Dodał: penny69

Kolejnym sparingpartnerem Orląt była dziś Polonia Lidzbark Warmiński. Po raz kolejny mieliśmy problem z obstawieniem bramki, ponieważ Jarek Doborzyński przebywa poza Reszlem. Gościnnie między słupkami wystąpił rezerwowy golkiper Polonii.

Trener, Łukasz Pyrzak przetestował dziś kilka ustawień drużyny i tak np. w pierwszej połowie mogliśmy zobaczyć Patryka Wiensława na prawej obronie. Na lewym skrzydle ponownie wystąpił Daniel Rukszan, a w drugiej połowie w ataku zagrał Dawid Maćkowiak - nowe nabytki Orląt.

Pierwsza połowa toczyła się pod nasze dyktando, choć brakowało jakichś stuprocentowych okazji. Goście natomiast rzadko "zapuszczali się" pod nasze pole karne nie stwarzając większego zagrożenia. Ta część meczu skoczyła się bezbramkowym remisem.

Na początku drugiej połowy Dawid Maćkowiak uprzedził bramkarza wyłuskując piłkę w polu karnym, podał do Maćka Maksymiuka, a ten dośrodkował na przedpole, gdzie czyhał Kamil Jankiewicz, który dostawił nogę pakując piłkę do siatki.

Później to Polonia doszła do głosu i częściej gościła w okolicach naszego pola karnego, ale wszystkie ataki były rozbijane przez naszych defensorów.

W 70. minucie Orlęta niespodziewanie zadały drugi cios. Swojego drugiego gola zdobył Kamil Jankiewicz (strzał głową), tym razem po dośrodkowaniu Patryka Wiensława.

W końcówce spotkania było już 3:0 po ładnej akcji Patryka Modzela, który minął na szybkości obrońcę i miękko wrzucił na dalszy słupek wprost do Maćka Maksymiuka, który dosłownie "wepchnął" piłkę do bramki.

W ostatniej minucie Polonia odpowiedziała honorowym trafieniem (precyzyjny strzał z narożnika pola karnego w długi róg bramki) i mecz zakończył się wynikiem, 3:1 dla Orląt.

Najbliższy mecz kontrolny z Falą Warpuny zostanie rozegrany w sobotę, o godzinie 11:00.

Orlęta:

Bramkarz Polonii (br.), W. Olszewski (70' P. Janowski (81' D. Rukszan), M. Terlik, J. Suszyński, P. Wiensław, D. Rukszan (46' K. Pyrczak), M. Zaleśkiewicz, B. Markisz, P. Janowski (46' M. Maksymiuk), P. Modzel (46' D. Maćkowiak), K. Jankiewicz (72' P. Modzel)

1:0 Kamil Jankiewicz (47', asysta: M. Maksymiuk)
2:0 Kamil Jankiewicz (70', asysta: P. Wiensław)
3:0 Maciej Maksymiuk (88', asysta: P. Modzel)
3:1 Polonia (90')