[ .: NEWS'Y 2013-2014 :. ]

26. kolejka V ligi: Start Kozłowo - Orlęta Reszel 3:1 (2:0) (31.05.2014) Dodał: penny69

Już w 14. minucie mogliśmy objąć prowadzenie po tym, jak Krystian Fedczak przejął piłkę po złym zagraniu obrońcy i podał na 5-tym metr do Bartka Markisza. Nasz napastnik został w ostatniej chwili uprzedzony przez stopera Startu, który wślizgiem wybił piłkę spod jego nóg.

Minutę później w zamieszaniu podbramkowym piłkę wyłuskał Andrzej Adamiak, ale jego strzał był zbyt lekki by zaskończyć bramkarza gospodarzy.

W 21. minucie z rzutu wolnego (20 metrów od bramki) uderzał Mateusz Zaleśkiewicz, ale niestety trafił w słupek.

Start odpowiedział pierwszą groźną akcją od razu zdoobywając gola. Jeden z piłkarzy posłał górną piłkę nad naszą defensywą, Gołaszewski wyprzedził obrońców i niezbyt mocno uderzył w długi róg bramki.

Kilkadziesiąt sekund później mogło być już 2:0, ale sytuację sam na sam obronił Jacek Prusinowski.

W 38. minucie Mateusz Terlik faulował w polu karnym wychodzącego na czystą pozycję piłkarza Startu i sędzia wskazał na 11-sty metr pokazując wcześniej naszemu obrońy czerwoną kartkę. Karnego na gola zamienił Tabaka.

Drugą połowę zaczęliśmy nieźle, bo już w 53. minucie po wrzucie z autu Jarka Bochno piłka trafiła pod nogi Kamila Jankiewicza, który mając na plecach obrońcę przyjął piłkę, obrócił się i uderzył mocno w samo okienko. Warto wspomnieć, że jest to szósty mecz z rzędu, w którym "Janki" trafia do siatki.

Niestety gospodarze w 60. minucie odpowiedzieli kolejną bramką. Gołaszewski nie dał się dogonić Fedczakowi, wpadł w pole karne i posłał piłkę w długi róg.

W 68. minucie przed utratą kolejnego gola uchronił nas Jacek Prusinowski broniąc groźny strzał napastnika Startu.

Cztery minuty później w kolejnej akcji gospodarzy jeden z piłkarzy spudłował z kilku metrów. Chwilę później kolejne "pudło", tym razem z dwóch metrów.

W końcówce meczu Orlęta miały jeszcze okazję z rzutu wolnego, ale piłka po strzale Marcina Rojka trafiła w obrońcę.

Skrót meczu:

Start Kozłowo - Orlęta Reszel (I połowa)
Start Kozłowo - Orlęta Reszel (II połowa)

Gole:

1:0 Gołaszewski (15')
2:0 Tabaka (38 - rzut karny)
2:1 Kamil Jankiewicz (53', asysta: J. Bochno)
3:1 Gołaszewski (60')

Orlęta: J. Prusinowski (br.), J. Bochno, M. Terlik, A. Adamiak, K. Fedczak (78' M. Rojek), P. Wiensław, D. Mrówka (73' M. Mazur), M. Zaleśkiewicz, T. Tomasik, K. Jankiewicz, B. Markisz