[ .: NEWS'Y 2013-2014 :. ]

22. kolejka V ligi: Fortuna Dorotowo Gągławki - Orlęta Reszel 0:3 (0:2) (04.05.2014) Dodał: penny69

Powiem szczerze, że przed wyjazdowym meczem z Fortuną Gągławki myślałem, że uda nam się tam ugrać maksymalnie remis, a tu proszę nasi chłopcy po raz kolejny zagrali świetnie pokonując rywala aż 3:0!

Pierwszego gola zdobyli już w 10. minucie. Bartek Markisz zagrał na skrzydło do Patryka Wiensława, ten posłał centrę w pole karne wprost na głowę Kamila Jankiewicza, który przytomnie uderzył obok interweniującego bramkarza.

Osiem minut później było już 2:0! Patryk Wiensław przy linii bocznej boiska ograł dwóch obrońców, podbiegł kilka metrów i miękko dograł na dalszy słupek. Tam znów znalazł się Kamil Jankiewicz, który celnie główkował zdobywając swojego drugiego gola w meczu.

Po przerwie gra toczyła się głównie w środku pola, Orlęta mając dwa gole w zapasie grały konsekwentnie czyhając na okazje.

W 83. minucie Jacek Prusinowski, który po kilkumiesięcznej przerwie po raz kolejny zagrał w klubowych barwach wykopał piłkę. Najpierw odbił ją głową Marcin Rojek, a później Kamil Jankiewicz. Ta trafiła do Bartka Markisza, który popędził w kierunku bramki. 16-stolatek w polu karnym oszukał zwodem samego Sylwestra Czereszewskiego, byłego reprezentanta Polski, który obecnie jest grającym trenerem Fortuny i uderzył po ziemi ustalając wynik spotkania na 3:0 dla Orląt! (BRAWO!!!)

Cieszą trzy punkty, ale też fakt, że Kamil Jankiewicz w ostatnich dwóch meczach przypomniał sobie, jak się strzela gole (5 bramek). Trzeba mieć nadzieję, że w najbliższym spotkaniu z liderem V ligi, Warmią Olsztyn również trafi do siatki. Na wielkie słowa uznania zasługuje też młodziutki Bartek Markisz, który zaimponował mi bardzo w meczu z Czarnymi Olecko i co potwierdził z Fortuną. Rośnie nam kolejny chłopak, który może piłkarsko zaistnieć. Bramka na 3:0 niezwykle motywuje, tym bardziej, że ograł on samego "Czeresia".:) Oby tak dalej!

0:1 Kamil Jankiewicz (10', asysta: P. Wiensław)
0:2 Kamil Jankiewicz (18', asysta: P. Wiensław)
0:3 Bartosz Markisz (83', asysta: K. Jankiewicz)

Orlęta: J. Prusinowski, D. Schwesig, K. Królik, M. Terlik, A. Adamiak, P. Wiensław (81' M. Maksymiuk), M. Zaleśkiewicz, D. Wójcik, K. Fedczak (67' M. Rojek), B. Markisz, K. Jankiewicz (90' D. Mrówka)