[ .: NEWS'Y 2013-2014 :. ]

19. kolejka V ligi: Orlęta Reszel - Granica Bezledy 4:1 (1:0) (12.04.2014) Dodał: J. Pieniak

Granica zaskoczyła nas nieco swoją naprawdę dobrą postawą. W pierwszej połowie to goście sprawiali lepsze wrażenie, choć to my - za sprawą Krystiana Fedczaka zdobyliśmy gola. Granica powinna wyrównać, ale w 36. minucie ich piłkarz nie strzelił karnego (Iwaniuk najpierw sfaulował rywala, a potem obronił). "Iwan" miał w tej akcji sporo szczęścia, bo sędzia mógł wyciągnąć nie żółtą, a czerwoną kartkę.

Po zmianie stron goście rzucili się do ataku i szybko przyniosło to powodzenie. Michał Kurywczak najpierw dośrodkował, a po chwili, gdy wybita piłka znów trafiła pod jego nogi, strzałem z bardzo ostrego kąta nie dał szans wracającemu po poprzedniej interwencji Iwaniukowi.

Orły odpowiedziały szybko - Zaleśkiewicz dograł z rzutu wolnego wprost na głowę Mateusza Terlika, który z trzech metrów wbił piłkę do siatki. Bezledy postawiły wszystko na jedną kartę i mogliśmy już wcześniej rozstrzygnąć losy meczu. Brakowało jednak skuteczności i dopiero wprowadzony kilka chwil wcześniej Marcin Rojek, strzałem z lewej nogi pozbawił złudzeń Granicę.

W ostatniej minucie gola z karnego zdobył Mateusz Zaleśkiewicz.

1:0 Krystian Fedczak (15')
1:1 Michał Kurywczak (52')
2:1 Mateusz Terlik (55', asysta: M. Zaleśkiewicz)
3:1 Marcin Rojek (87', asysta: D. Wójcik)
4:1 Mateusz Zaleśkiewicz (90+2' - rzut karny po faulu na B. Wójciku)

Orlęta: P. Iwaniuk (br.), J. Bochno, M. Terlik, A. Adamiak, D. Schwesig, M. Maksymiuk (53' D. Wójcik), M. Zaleśkiewicz, K. Królik, T. Tomasik (80' M. Rojek), K. Fedczak (73' B. Wójcik), K. Jankiewicz (53' B. Markisz)