[ .: NEWS'Y 2013-2014 :. ]

18. kolejka klasy okręgowej: MKS Jeziorany - Orlęta Reszel 1:6 (1:4) (05.04.2014) Dodał: penny69

W drugim meczu wiosny Orlęta wybrały się do Jezioran na mecz z tamtejszym MKS-em. Po bezbramkowym remisie ze słabym Kłobukiem Mikołajki na inaugurację kibice w Reszlu zastanawiali się, jak ich ulubieńcy wypadną z dużo lepszym na papierze przeciwnikiem.

Zaczęło się świetnie, bo już w drugiej minucie do statki trafił Andrzej Adamiak, który uderzył "po koźle" i piłka trafiła pod poprzeczkę. Mając już na początku spotkania przewagę jednego gola podopiecznym Wojtka Jałoszewskiego grało się dużo spokojniej.

Na drugiego gola trzeba było jednak czekać aż do 32. minuty, kiedy to Krystian Fedczak wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy podwyższając na 2:0.

Chwilę później sędzia podyktował rzut karny dla MKS-u za rzekomy faul naszego obrońcy. Było więc już tylko 2:1.

Pod koniec pierwszej połowy nasi piłkarze zdobyli jednak kolejne dwa gole i było już pewne, że nie dadzą wygarnąć sobie zwycięstwa. Najpierw w 44. minucie ładnym lobem popisał się Kamil Jankiewicz, a minutę później indywidualną akcję zakończoną celnym strzałem przeprowadził Paweł Romańczuk.

Po przerwie Orlęta grały swoje szukając kolejnych okazji. W 55. minucie swoje drugie trafienie w meczu zaliczył Kamil Jankiewicz dobijając strzał w poprzeczkę Tymka Tomasika.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego wynik meczu na 6:1 dla naszego zespołu ustalił debiutujący w drużynie seniorskiej, 16-stoletni Bartek Markisz.