[ .: NEWS'Y 2013-2014 :. ]

13. kolejka Kl. okręgowej: Orlęta Reszel - Błękitni Pasym 5:0 (3:0) (26.10.2013) Dodał: penny69

Piąty mecz z rzędu bez porażki, trzecie zwycięstwo z rzędu na własnym stadionie, to ostatni bilans Orląt. Całkiem fajnie to wygląda patrząc na to, z jakimi rywalami przyszło nam się zmierzyć. W sobotę nasi chłopcy pokonali wyżej notowanych Błękitnych Pasym aż 5:0 i wskoczyli na siódmą pozycję w tabeli. Klasycznym hat-trickiem popisał się w tym meczu Paweł Romańczuk, który zdobywał gole w ciągu 23 minut.

Pierwszy gol padł już w 10. minucie. Z prawego skrzydła dośrodkował Daniel Wójcik, do piłki najwyżej wyskoczył Paweł Romańczuk, który celnie uderzył głową w długi róg bramki.

Kilkadziesiąt sekund później było już 2:0. Gaspar Jaśkiewicz podał w tempo do "Romka", ten podbił sobie piłkę nad obrońcą i strzelił mocno pod poprzeczkę.

W 33. minucie obrońca stracił piłkę w polu karnym na korzyść naszego pomocnika, który przymierzył i technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Do przerwy zasłużenie prowadziliśmy 3:0.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i kolejne gole były tylko kwestią czasu.

W 57. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Daniel Wójcik, w polu karnym bramkarza uprzedził jego młodszy brat, Bartek, który strzałem głową podwyższył na 4:0.

Ostatnią, piątą bramkę w meczu zdobył Kamil Jankiewicz, który podobnie jak jego poprzenik uderzył piłkę głową, z tą jednak różnicą, że z 15-stu metrów lobując zaskoczonego bramkarza gości.

Oby w takim stylu do końca rundy jesiennej!

1:0 - Paweł Romańczuk (10', asysta: D. Wójcik)
2:0 - Paweł Romańczuk (11', asysta: G. Jaśkiewicz)
3:0 - Paweł Romańczuk (33')
4:0 - Bartek Wójcik (57', asysta: D. Wójcik)
5:0 - Kamil Jankiewicz (84', asysta: M. Solecki)

Orlęta: P. Iwaniuk (br.), P. Bieluń, M. Terlik, A. Adamiak, J. Bochno; M. Maksymiuk (46' B. Wójcik), D. Schwesig, M. Zaleśkiewicz, P. Romańczuk, D. Wójcik (68' M. Solecki), G. Jaśkiewicz (64' K. Jankiewicz)