[ .: NEWS'Y 2013-2014 :. ]

9. kolejka Kl. okręgowej: Orlęta Reszel - Tęcza Biskupiec 2:1 (0:0) (21.09.2013) Dodał: penny69

Orlęta odniosły dziś pierwsze zwycięstwo w tym sezonie jeśli chodzi o mecze rozgrywane na własnym stadionie. W potyczce z Tęczą Biskupiec strzeliliśmy o jedną bramkę więcej niż rywale wygrywając 2:1. Warto dodać, że zwycięski gol padł dopiero w doliczonym czasie gry, a jego strzelcem okazał się Kamil Jankiewicz.

Wynik w ogóle nie odzwierciedla gry naszego zespołu. Mało tego, po pierwszej połowie Tęcza powinna wygrywać 3:0, ale ta część gry skończyła się bezbramkowym remisem. Należy odnotować, że w 33. minucie straciliśmy Daniela Wójcika, który doznał kontuzji.

W drugiej części gra się wyrównała, no i w końcu zobaczyliśmy gole.

W 70. minucie do bramki trafił Bartek Wójcik. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Tymek Tomasik, do piłki wyskoczył Gaspar Jaśkiewicz, który zgrał ją w kierunku dalszego słupka. Tam znalazł się Bartek, który popisał się celnym strzałem głową.

Goście błyskawicznie odpowiedzieli golem Bartka Bogdaniuka, który kilka lat temu grał w barwach naszego zespołu. Piłkarz ten uderzył z półobrotu zza 16-stki i wydawało się, że Paweł Iwaniuk pewnie złapie piłkę, ale niestety futbolówka wyślizgnęła mu się z rąk i wpadła do bramki.

Pod koniec meczu Tęcza groźnie atakowała, Orlęta resztkami sił próbowały kontratakować, ale niewiele z tego wychodziło. Ponadto z powodu kontuzji boisko musiał opuścić strzelec pierwszej bramki, Bartek Wójcik i nasz zespół grał w dziesiątkę, bo wcześniej został wykorzystany limit zmian.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów w 93. minucie za sprawą Kamila Jankiewicza zadaliśmy decydujący cios. Z lewego skrzydła dośrodkował Gaspar Jaśkiewicz, a "Jankiel" przy biernej postawie obrońców i bramkarza Tęczy z pięciu metrów wpakował piłkę do siatki.

Mecz słaby w naszym wykonaniu, ale tym razem szczęście było po naszej stronie.

1:0 Bartek Wójcik (70', asysta: G. Jaśkiewicz)
1:1 Bartek Bogdaniuk (71')
2:1 Kamil Jankiewicz (90+3', asysta: G. Jaśkiewicz)

Orlęt: P. Iwaniuk (br.), P. Bieluń, K. Królik, A. Adamiak, J. Bochno, M. Maksymiuk, M. Terlik, D. Schwesig (73' M. Zaleśkiewicz), T. Tomasik (78' K. Jankiewicz), K. Fedczak (33' B. Wójcik), D. Wójcik (37' G. Jaśkiewicz)