[ .: NEWS'Y 2013-2014 :. ]

7. kolejka Kl. okręgowej: Orlęta Reszel - Fortuna Dorotowo Gągławki 1:1 (0:1) (07.09.2013) Dodał: penny69

Jak nie idzie, to nie idzie. Orlęta po raz czwarty w tym sezonie nie ugrały kompletu punktów na własnym stadionie i w meczu z Fortuną Dorotowo Gągławki musiały zadowolić się zaledwie remisem, 1:1.

Mimo niezłego początku z naszej strony, to goście już w 9. minucie spotkania objęli prowadzenie. Pierwsza akcja Fortuny, podanie w uliczkę do Kamila Leśnikowskiego, ten minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki.

Orlęta dążyły do zmiany wyniku, ale ta sztuka udała im się dopiero w 76. minucie. Akcję prawą stroną boiska przeprowadził Tymek Tomasik, zagrał przed pole karne do Kamila Jankiewicza, ten od razu odegrał do Daniela Wójcika, który minął zwodem obrońcę i posłał piłkę w długi róg bramki.

Końcówka meczu była dość nerwowa. Nasz zespół chciał zdobyć zwycięskiego gola i zapomniał przez to o kryciu swoich tyłów. Goście śmielej kontratakowali i w dwóch sytuacjach poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Pawła Iwaniuka. Udało im się zdobyć też gola, ale na nasze szczęście padł on z pozycji spalonej.

My doliczonym czasie gry mieliśmy wyśmienitą okazję do strzelania bramki, ale Paweł Romańczuk z kilkunastu metrów strzelił minimalnie obok słupka.

Przed nami pojedynki z dużo mocniejszymi drużynami i o punkty będzie coraz ciężej...

0:1 Kamil Leśnikowski (9')
1:1 Daniel Wójcik (76', asysta: K. Jankiewicz)

Orlęta: P. Iwaniuk (br.), K. Królik, D. Schwesig, T. Tomasik, M. Solecki (70' P. Bieluń), A. Adamiak, M. Terlik, P. Romańczuk, D. Wójcik, M. Maksymiuk (46' Sz. Widejko), K. Jankiewicz