[ .: NEWS'Y 2013-2014 :. ]

7. kolejka Kl. okręgowej: Orlęta Reszel - Fortuna Dorotowo Gągławki (zapowiedź) (06.09.2013) Dodał: penny69

Przed nami siódma kolejka, w której Orlęta zmierzą się na własnym terenie z beniaminkiem klasy okręgowej, Fortuną Dorotowo Gągławki. O rywalu wiemy niewiele, ale warto wspomnieć, że jeszcze niedawno na ławce trenerskiej tego zespołu zasiadał były piłkarz Stomilu Olsztyn i Legii Warszawa, Sylwester Czereszewski, obecnie trener Startu Nidzica. Zastąpił go nie mniej znany, Rafał Szwed, który na najwyższym szczeblu rozgrywek rozegrał 135 spotkań. Jeden raz wystąpił też w reprezentacji Polski. Widać więc, że Fortuna, może piłkarsko silna nie jest, ale ławką trenerską może się pochwalić.

Zespół ten w obecnym sezonie zdobył 4 punkty. Na inaugurację pokonał Błękitnych Pasym, 2:1, by później przegrać wysoko z Warmią Olsztyn, 1:5. W trzecim meczu z Tęczą Biskupiec padł remis, 1:1 i w sumie to niezły rezultat biorąc pod uwagę fakt, że Fortuna grała na wyjeździe. W ostatnich trzech meczach nie zdobyła jednak punktu przegrywając kolejno ze Śniardwami Orzysz, 3:4, Startem Kozłowo 1:2 i Polonią Lidzbark Warmiński, 0:1.

Orlęta po sześćiu meczach mają zaledwie dwa punkty więcej niż goście sobotniego spotkania. Byłoby zupełnie inaczej, gdyby skuteczność zespołu była dużo lepsza, bo praktycznie we wszystkich meczach mieliśmy mnóstwo sytuacji strzeleckich, ale brakowało "kropki nad i". Inna sprawa, to nasza defensywa, która jak na razie nie funkcjonuje tak, jak powinna. Jest jednak nadzieja na lepsze. Do składu Orląt po dwóch latach wraca były kapitan zespołu, Paweł Bieluń, który ostatnio grał w Fali Warpuny. O boiskowej wartości tego zawodnika nie trzeba nic mówić, bo zawsze był jednym z tych, którzy na murawie dawali z siebie wszystko.

Z Niemiec wrócił też Mateusz Zaleśkiewicz, według mnie najlepszy gracz Orląt poprzedniego sezonu, który w najbliższych meczach wesprze swoich kolegów w środku pomocy.

Ciężko wskazać zdecydowanego faworyta sobotniego meczu, ale atut własnego boiska przemawia za Orlętami. Druga sprawa, to że musimy zacząć wygrywać, zdobywać punkty, bo przed nami mecze z drużynami z górnej części tabeli, a w nich o punkty będzie ciężko.

Trzymajmy kciuki!!!

Zapraszamy na stadion! Początek o 16:00.