[ .: NEWS'Y 2013-2014 :. ]

4. kolejka Kl. okręgowej: Granica Bezledy - Orlęta Reszel 0:6 (0:3) (24.08.2013) Dodał: penny69

W pojedynku Orląt z ostatnim zespołem w tabeli zwycięzca mógł być tylko jeden. Nasi piłkarze pewnie wygrali to spotkanie, 6:0.

Pierwsza bramka padła już w 10-tej minucie. Indywidualną akcję przeprowadził Daniel Wójcik, który zagrał do Pawła Romańczuka, a ten wyłożył "na pustą" dla Gaspara Jaśkiewicza.

Kwadrans później było już 2:0, a do siatki trafił Damian Schwesig, który celnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Daniela Wójcika.

Na minutę przed przerwą kolejny raz z dobrej strony pokazał się Daniel Wójcik, który wywalczył rzut karny. Do piłki podszedł Damian Schwesig i pewnym strzałem podwyższył na 3:0.

W drugiej połowie aż trzech graczy gospodarzy musiało opuścić boisko z powodu czerwonych kartek i Orlęta grały w przewadze. Wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu, ale na koljne trafienie trzeba było czekać aż do 79. minuty.

Wtedy to właśnie czwartego gola zdobył Andrzej Adamiak po zagraniu Pawła Romańczuka. Na 5:0 podwyższył ten, który wcześniej podawał, a asystował mu Kamil Jankiewicz, który w drugiej części spotkania zmienił w ataku Gaspara Jaśkiewicza.

I właśnie Kamil ustalił ostateczny wynik strzelając w końcówce meczu szóstą bramkę po podaniu Andrzeja Adamiaka.

Pierwsze zwycięstwo mamy za sobą, więc lody zostały przełamane. W najbliższą środę do Reszla przyjeżdża Wilczek Wilkowo, który w tym sezonie kiepsko sobie poczyna, ponieważ w czterech meczach zdobył zaledwie jeden punkt.

Orlęta: P. Iwaniuk (br.), Sz. Widejko, A. Adamiak, K. Królik, D. Schwesig, M. Solecki (65' T. Tomasik), G. Goszcz, M. Terlik, D. Wójcik, P. Romańczuk, G. Jaśkiewicz (60' K. Jankiewicz)

0:1 Gaspar Jaśkiewicz (10', asysta: P. Romańczuk)
0:2 Damian Schwesig (25', asysta: D. Wójcik)
0:3 Damian Schwesig (44' - karny po faulu na D. Wójciku)
0:4 Andrzej Adamiak (79', asysta: P. Romańczuk)
0:5 Paweł Romańczuk (82', asysta: K. Jankiewicz)
0:6 Kamil Jankiewicz (89', asysta: A. Adamiak)